Monitorul de Neamt si Roman ziar cotidian din judetul Neamt
 Ultimele StiriStiri azi    Arhiva de stiriArhiva    Cãutare articol în arhivaCãutare    Anunturi de Mica Publicitate NeamtAnunturi    Forum de discutiiForum    Redactia Monitorul de Neamt si RomanRedactia  
AutentificareAutentificare / �nregistrare 
un start bun la telegondola dar ....
Du-te la pagina Anterioar�  1, 2, 3
Pagina de start a forumului Monitorul de Neamt // Potentialul turistic si promovarea lui Creazã un subiect nou   Rãspunde la subiect
Subiectul anterior :: Subiectul urm�tor  
Autor Mesaj
mi_achi



Data �nscrierii: 08/Ian/2007
Mesaje: 47
Loca�ie: Piatra Neamt

MesajTrimis: Luni, 12 Feb 2007 10:13    Titlul subiectului: Re: Inca una, tot pentru Traktorist. Rãspunde cu citat (quote)
timirom a scris:
Domnu' Traktorist, te rog sa scrii cu decenta cuvenita, daca vrei sa purtam un dialog. Daca nu, n-ai decit sa ramii singur pe forum. Scrie si raspunde-ti singur. Si mai ales, te indemn din nou, mai treci pe la scoala. Dar nu numai pentru a te adaposti de ploaie. Te anunt ca am folosit aceasta saptamina pentru o minivacanta in Elvetia.


Stimate domn,
Acest mesaj doream sa vil las privat-pe email dar vad ca va ascundeti in spatele unui ID.

Id-ul traktorist nu facea referire la turismul din Europa-Elvetia ... sunt si alte locuri pe lumea asta cu turism adevarat. V-ati gandit ca cineva nu vorbeste-scrie prea bine romaneste pentru ca nu are cu cine exersa ? Poate are mai multa carte decat oricare dintre noi ?!
_________________
" fotografii de suflet din Neamt" http://www.fotografii.4my.ro/index.php


Ultima modificare efectuat� de c�tre mi_achi la Mar�i, 13 Feb 2007 11:48, modificat de 1 dat� �n total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Viziteazã site-ul autorului
Tahickawa



Data �nscrierii: 12/Feb/2007
Mesaje: 1
Loca�ie: Bucuresti

MesajTrimis: Luni, 12 Feb 2007 20:35    Titlul subiectului: Re: Inca una, tot pentru Traktorist. Rãspunde cu citat (quote)
Buna! Am intrat shi eu azi pe forum si am vazut ca discutati despre turismul in Neamt si schimbarile care se presupun ca vor veni odata cu investitiile facute de municipalitate. Eu sunt Agent de Turism la o agentie in bucurest(adica sunt implicat in industria ospitalitatii si turismului) si am mare incredere ca zona va fi relansata de tot ce se vrea sa se faca in Piatra Neamt. Ma gandesc chiar sa ma reintorc in piatra si sa-mi deschid o agentie competitiva pe piata....
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
traktorist



Data �nscrierii: 26/Dec/2005
Mesaje: 179
Loca�ie: SMT

MesajTrimis: Luni, 12 Feb 2007 21:30    Titlul subiectului: Re: Inca una, tot pentru Traktorist. Rãspunde cu citat (quote)
aaaaaaaaaaaaaaaaaa

Ultima modificare efectuat� de c�tre traktorist la Vineri, 16 Feb 2007 5:42, modificat de 1 dat� �n total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Adresa AIM
traktorist



Data �nscrierii: 26/Dec/2005
Mesaje: 179
Loca�ie: SMT

MesajTrimis: Luni, 12 Feb 2007 22:43    Titlul subiectului: Re: Inca una, tot pentru Traktorist. Rãspunde cu citat (quote)
!aaaaaaaaaaajaaa

Ultima modificare efectuat� de c�tre traktorist la Vineri, 16 Feb 2007 5:41, modificat de 1 dat� �n total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Adresa AIM
admin
Site Admin


Data �nscrierii: 01/Ian/2000
Mesaje: 157
Loca�ie: web

MesajTrimis: Luni, 12 Feb 2007 23:20    Titlul subiectului: fara off-topic Rãspunde cu citat (quote)
Rãmâneti la subiect, vã rog!
_________________
monitorulneamt.ro
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Viziteazã site-ul autorului
timirom



Data �nscrierii: 09/Iul/2006
Mesaje: 9

MesajTrimis: Mar�i, 13 Feb 2007 9:02    Titlul subiectului: Re: Inca una, tot pentru Traktorist. Rãspunde cu citat (quote)
mi_achi a scris:
timirom a scris:
Domnu' Traktorist, te rog sa scrii cu decenta cuvenita, daca vrei sa purtam un dialog. Daca nu, n-ai decit sa ramii singur pe forum. Scrie si raspunde-ti singur. Si mai ales, te indemn din nou, mai treci pe la scoala. Dar nu numai pentru a te adaposti de ploaie. Te anunt ca am folosit aceasta saptamina pentru o minivacanta in Elvetia.


Stimate domn,
Acest mesaj doream sa vil las privat-pe email dar vad ca va ascundeti in spatele unui ID.

Id-ul traktorist nu facea referire la turismul din Europa-Elvetia ... sunt si alte locuri pe lumea asta cu turism adevarat, locuri in care nu veti putea ajunge nici in visurile dvs cele mai frumoase. V-ati gandit ca cineva nu vorbeste - scrie prea bine romaneste pentru ca nu are cu cine exersa ?? Ca are mai multa carte decat oricare dintre noi ? La capitolul modestie, repectul fata de semeni mai trebuie lucrat la unii dintre noi.


Domnule mi_achi, i-am dat domnului Traktorist exeplele cu Elvetia din dorinta de a-i arata ca si altii au inceput tot ca noi pentru a ajunge unde sint. Cit despre faptul ca-si bate joc de limba romana, trebuie sa va contrazic. La cit scrie el in forum, nu puteti spune ca nu are cu cine vorbi/comunica. Si niciodata limbajul vulgar, greselile de logica si de exprimare nu au fost semn de inteligenta sau ma rog, de scoala multa, cum scrieti. Sa revenim insa la turismul pietrean. Nu vad de ce trebuie sa dam cu piatra in cei care chiar vor sa faca ceva pentru oras si pentru oamnii de acolo? Poate nu stiti, dar pe multe pagini personale ale turistilor germani orasul nostru chiar este laudat. Cititorii sint indemnati sa vina sa vada locurile, le sint aratate poze din Piatra si imprejurimi. Se poate ca Traktorist sa aiba dreptate cind spune ca oamenii mor de foame, deci municipalitatea trebuie sa faca ceva. Ce se poate face la Piatra? Primarul nu poate deschide fabrici, nici macar statul. Dar poate incerca sa scoata profit din ceea ce are. Si in afara de relieful placut nu prea are mare lucru. Ca sint multi care-si trag partea, nu pot sa spun decit ca trebuie dati pe mina legii. Cine-i stie si are dovezi, sa-si faca datoria fata de concetateni. Cit despre modestie, ce-as putea sa spun? Imi pare rau ca m-ati inteles gresit. Am dat exemplul cu Elvetia pentru ca Traktorist scria pe undeva ca nicaieri oamenii nu pot trai bine din turism. N-a fost intentia mea sa ma laud. De fapt nici n-as avea cu ce, sint de multi ani in Vest, deci o calatorie de o saptamina in CH nu e mare lucru. O sa ma dau mare cind o sa zbor pe luna! Va urez o zi placuta tuturor.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
mi_achi



Data �nscrierii: 08/Ian/2007
Mesaje: 47
Loca�ie: Piatra Neamt

MesajTrimis: Mar�i, 13 Feb 2007 12:05    Titlul subiectului: Re: Inca una, tot pentru Traktorist. Rãspunde cu citat (quote)
timirom a scris:
De fapt nici n-as avea cu ce, sint de multi ani in Vest, deci o calatorie de o saptamina in CH nu e mare lucru.

Cand veti trai si munci aici, veti fi angrenat in sistem-retea, ii veti cunoaste "punctele forte si cele slabe", persoanele din umbra care castiga cu adevarat din toata povestea asta frumoasa poate va veti schimba unele din parerile exprimate pe acest forum. Un gand bun de acasa-Piatra Neamt.
_________________
" fotografii de suflet din Neamt" http://www.fotografii.4my.ro/index.php
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Viziteazã site-ul autorului
timirom



Data �nscrierii: 09/Iul/2006
Mesaje: 9

MesajTrimis: Mar�i, 13 Feb 2007 20:45    Titlul subiectului: Re: Inca una, tot pentru Traktorist. Rãspunde cu citat (quote)
mi_achi a scris:
Cand veti trai si munci aici, veti fi angrenat in sistem-retea, ii veti cunoaste "punctele forte si cele slabe", persoanele din umbra care castiga cu adevarat din toata povestea asta frumoasa poate va veti schimba unele din parerile exprimate pe acest forum. Un gand bun de acasa-Piatra Neamt.

Stimate mi_achi, nici n-am nevoie sa bat drumul sau sa-mi pierd timpul pe la Piatra, ca sa stiu cum se-'nvirte roata. Imi pare rau ca va dezamagesc, dar trebuie sa va spun ca nicieri nu e mai bine. Peste tot sint unii care-si trag partea. Asa a fost dintotdeauna si sper ca nu ma veti numi pesimist daca va spun ca asa va ramine si pe mai departe. Nici macar in tarile scandinave, de unde vine zvonul ca politicienii sint altfel decit aiurea, nu e mai bine. Mereu apar in presa lor acuzatii de coruptie la adresa mai marilor. Putem sa ne enervam, sa purtam discutii de infierare, sa aratam cu degetul. Nimic nu se va schimba. Multumesc pentru gindul bun. Salutari tuturor.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
nebunulq



Data �nscrierii: 18/Dec/2006
Mesaje: 1

MesajTrimis: Joi, 19 Apr 2007 2:35    Titlul subiectului: Piatra Neamt bai traktoristule ... Rãspunde cu citat (quote)
http://www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=425300
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
mickey999



Data �nscrierii: 03/Iun/2008
Mesaje: 19
Loca�ie: Tennesse USA

MesajTrimis: Joi, 24 Iul 2008 5:12    Titlul subiectului: Rãspunde cu citat (quote)
S-a tot dat cu presupusu' ba ca e nasoala telegondola, ba ca e prea scumpa, ba ca decizia de a o avea e de cola-cao, ba ca daca au taiat padurea acum o sa vina muntele la vale....
Uite ca nu e asa nici pe departe!
Timpitzii si mincatorii de rahat poate acum vad care-i treaba cu telegondola aia.
Sint uimit de faptul ca atunci cind se intimpla un lucru bun in Piatra Neamt, toti imbecilii incep sa-si dea cu parerea si sa emita tot felul de ipoteze care mai de care mai idioate.
Daca s-ar intimpla ceva rau ar triumfa toti : "Hahaha, ai vazut? Ti-am spus eu !"
Cum mama naibii pot sa fie unii (cam prea multi!) atit de dobitoci si sa se bucure la nenorociri?
Cea mai buna lege care s-ar da in Romania si care ar trebui respectata sub amenintarea cu moartea , ar fi sa-i interzici romanului sa spuna " MIE IMI SPUI? STIU EU MAI BINE!!!"
Ei, daca s-ar intimpla asa ceva , garantez ca lucrurile ar merge intr-adevar foarte bine .
Cica tot romanul e poet si filosof! hahahahaha
Asta imi aduce aminte de un banc bun apropo de filosofie:
...."Doi porci discutau filosofie. Unul il intreaba pe celalalt : Ia spune-mi , ce crezi ca este dupa Craciun"?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
publicitate
Pagina de start a forumului Monitorul de Neamt // Potentialul turistic si promovarea lui Creazã un subiect nou   Rãspunde la subiect
Du-te la pagina Anterioar�  1, 2, 3

 
Nu pute�i crea un subiect nou �n acest forum
Nu pute�i r�spunde �n subiectele acestui forum
Nu pute�i modifica mesajele proprii din acest forum
Nu pute�i �terge mesajele proprii din acest forum
Nu pute�i vota �n chestionarele din acest forum
Webdesign by webber.ro | Powered by SiteManager CMS
©2003-2006 Drepturile de autor asupra întregului continut al acestui site apartin în totalitate Grupul de Presa Accent SRL Piatra Neamt
Reproducerea totalã sau partialã a materialelor este permisã numai cu acordul Grupului de Presa Accent Piatra Neamt.