Monitorul de Neamt si Roman ziar cotidian din judetul Neamt
 Ultimele StiriStiri azi    Arhiva de stiriArhiva    Cãutare articol în arhivaCãutare    Anunturi de Mica Publicitate NeamtAnunturi    Forum de discutiiForum    Redactia Monitorul de Neamt si RomanRedactia  
AutentificareAutentificare / �nregistrare 
problema parcarilor din Roman
Pagina de start a forumului Monitorul de Neamt // Administratie locala Creazã un subiect nou   Rãspunde la subiect
Subiectul anterior :: Subiectul urm�tor  
Autor Mesaj
xdan



Data �nscrierii: 11/Sep/2006
Mesaje: 1

MesajTrimis: Luni, 11 Sep 2006 6:53    Titlul subiectului: problema parcarilor din Roman Rãspunde cu citat (quote)
locuiesc in Roman la o adresa care este de obicei caracterizata ca fiind linistita.In zilele de duminica si sambata insa aici ,la aceasta adresa traficul devine un calvar.Am fost in Piatra Neamt si am observat cum civilizatia isi face aparitia si in aceste meleaguri moldovenesti.Am vazut locuri de parcare foarte frumos si bine gandit organizate prin delimitarea si marcarea locurilor prin indicatoare ce anunta ferm dar politicos ca aceste locuri, desi momentan sunt libere,ele sunt platite sub forma unui impozit anual decent si nu pot fi ocupate prin parcarea intamplatoare a unor detinatori de autovehicole.Insa parcarile publice exista si sunt folosite asa cum ar trebui si la noi in orasul Roman.Adica fara plata,fapt care de altfel nu face decat sa facilitezesustragerea unor fonduri platite de detinatorii de autovehicole romascani.
Eu cred ca daca si la noi in oras s-ar aplica aceeasi metoda de plata a locurilor de parcare si ar fi fara plata parcarile publice,atunci poate nu ar mai fi harababura aceasta in traficul auto in zona Pietii Centrale.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
lulu



Data �nscrierii: 19/Feb/2008
Mesaje: 1

MesajTrimis: Mar�i, 19 Feb 2008 10:01    Titlul subiectului: Re: problema parcarilor din Roman Rãspunde cu citat (quote)
ce sa mai zicem de parcari mie mi sa furat masina din parcare din plin centru romanului si politia nu a rezolvat nimic. dar stau si pindesc cind parchezi pe interzis sa te amendeze dar la pazit......
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
paul_paulet



Data �nscrierii: 14/Mar/2009
Mesaje: 2
Loca�ie: pildesti

MesajTrimis: S�mb�t�, 14 Mar 2009 13:30    Titlul subiectului: Rãspunde cu citat (quote)
nu sunt multumit nici eu de starea parcarilor din roman
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger Numãrul ICQ
publicitate
Pagina de start a forumului Monitorul de Neamt // Administratie locala Creazã un subiect nou   Rãspunde la subiect

 
Nu pute�i crea un subiect nou �n acest forum
Nu pute�i r�spunde �n subiectele acestui forum
Nu pute�i modifica mesajele proprii din acest forum
Nu pute�i �terge mesajele proprii din acest forum
Nu pute�i vota �n chestionarele din acest forum
Webdesign by webber.ro | Powered by SiteManager CMS
©2003-2006 Drepturile de autor asupra întregului continut al acestui site apartin în totalitate Grupul de Presa Accent SRL Piatra Neamt
Reproducerea totalã sau partialã a materialelor este permisã numai cu acordul Grupului de Presa Accent Piatra Neamt.