Monitorul de Neamt si Roman ziar cotidian din judetul Neamt
 Ultimele StiriStiri azi    Arhiva de stiriArhiva    Cãutare articol în arhivaCãutare    Anunturi de Mica Publicitate NeamtAnunturi    Forum de discutiiForum    Redactia Monitorul de Neamt si RomanRedactia  
AutentificareAutentificare / �nregistrare 
Schitul Pestera - Garcina
Pagina de start a forumului Monitorul de Neamt // Potentialul turistic si promovarea lui Creazã un subiect nou   Rãspunde la subiect
Subiectul anterior :: Subiectul urm�tor  
Autor Mesaj
mi_achi



Data �nscrierii: 08/Ian/2007
Mesaje: 47
Loca�ie: Piatra Neamt

MesajTrimis: Miercuri, 04 Apr 2007 13:25    Titlul subiectului: Schitul Pestera - Garcina Rãspunde cu citat (quote)


http://www.poze-romania.ro/album.php?idalbum=3596

Nu credeam ca mai poate exista asa ceva in Romania anului 2007, la 10 km de MUNICIPIUL PIATRA NEAMT-PERLA MOLDOVEI.

Cred ca am ales eu gresit ziua acestei vizite - 1 aprilie 2007.

De laudat faptul ca s-a facut drumul pana la Primarie si biserica din centrul satului dar in rest - o apa si un pamant la propriu si la figurat.

Un adevarat calvar sa ajungi la acest schit cu masina si aici ma refer la drumurile din sat care sunt foarte inguste-atentie sens unic, maluri intarite cu barne din lemn, gardurile caselor puse - daca se putea chiar in mijlocul dumului, podurile-podetele care sunt din lemn-curaj mare trebuie sa ai sa le treci cu masina, ambalaje, sticle aruncate peste tot, apoi dupa ce ai parcus satul mai esti supus la un test final - o rampa in curba la dreapta, cu bolovani nu pietris, care poate fi urcata doar pe vreme buna, pe partea stanga nu e bine sa va uitati ... o prapastie ce nu iti permite sa faci nici cea mai mica greseala in calitate de sofer. Privelistea e frumoasa de acolo de sus-merita chinul. Conduceti cu grija!

Ma intreb cum ajunge o masina a salvarii sau cea a pompierilor in inima satului ...
_________________
" fotografii de suflet din Neamt" http://www.fotografii.4my.ro/index.php
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Viziteazã site-ul autorului
publicitate
Pagina de start a forumului Monitorul de Neamt // Potentialul turistic si promovarea lui Creazã un subiect nou   Rãspunde la subiect

 
Nu pute�i crea un subiect nou �n acest forum
Nu pute�i r�spunde �n subiectele acestui forum
Nu pute�i modifica mesajele proprii din acest forum
Nu pute�i �terge mesajele proprii din acest forum
Nu pute�i vota �n chestionarele din acest forum
Webdesign by webber.ro | Powered by SiteManager CMS
©2003-2006 Drepturile de autor asupra întregului continut al acestui site apartin în totalitate Grupul de Presa Accent SRL Piatra Neamt
Reproducerea totalã sau partialã a materialelor este permisã numai cu acordul Grupului de Presa Accent Piatra Neamt.