Monitorul de Neamt si Roman ziar cotidian din judetul Neamt
 Ultimele StiriStiri azi    Arhiva de stiriArhiva    Cãutare articol în arhivaCãutare    Anunturi de Mica Publicitate NeamtAnunturi    Forum de discutiiForum    Redactia Monitorul de Neamt si RomanRedactia  
AutentificareAutentificare / �nregistrare 
statiunea Negulesti ... doar o amintire
Pagina de start a forumului Monitorul de Neamt // Unde mergem si unde nu Creazã un subiect nou   Rãspunde la subiect
Subiectul anterior :: Subiectul urm�tor  
Autor Mesaj
mi_achi



Data �nscrierii: 08/Ian/2007
Mesaje: 47
Loca�ie: Piatra Neamt

MesajTrimis: Luni, 30 Iul 2007 21:40    Titlul subiectului: statiunea Negulesti ... doar o amintire Rãspunde cu citat (quote)
Supãrat niste resurse naturale risipite din n motive care se cunosc foarte bine.
_________________
" fotografii de suflet din Neamt" http://www.fotografii.4my.ro/index.php
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Viziteazã site-ul autorului
admin
Site Admin


Data �nscrierii: 01/Ian/2000
Mesaje: 157
Loca�ie: web

MesajTrimis: Duminic�, 29 Iun 2008 9:14    Titlul subiectului: Rãspunde cu citat (quote)
Am fost de cateva ori in zona. Nu stiu ce era pe timpuri dar acum nu mai e nimic ce ar putea atrage un tursit.
Pentru dezvoltarea turismului sunt necesare investitii serioase, cum sunt de ex in Piatra neamt, dar uneori nici acestea nu sunt suficiente.
_________________
monitorulneamt.ro
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Viziteazã site-ul autorului
mickey999



Data �nscrierii: 03/Iun/2008
Mesaje: 19
Loca�ie: Tennesse USA

MesajTrimis: Luni, 30 Iun 2008 12:27    Titlul subiectului: Rãspunde cu citat (quote)
Statiunea Negulesti...habar n-am unde vine asta.
Insa ...Dumnezeule , de ce ati scris tocmai acum despre asa ceva? Nu va dati seama ca stirniti razboiae intre proprietar(i) si cine stie ce glanetashi cu lovele care se vor trezi ca vor s-o cumpere????
Cabane, hoteluri, locuri turistice...dupa Marele Circ din '89 au fost toate disputate de cele mai multe ori foarte violent intre diferiti escroci ( ma rog..."oameni de afaceri") care spuneau ca tocmai ei sint in masura sa "revigoreze" asa-zisul potential turistic.
Aiureli! N-au facut altceva decit sa cumpere respectivele locuri si sa le gajeze la diferite banci in vederea obtinerii de fonduri pe care le-au folosit in cu totul alte scopuri.
Dupa ce au papat lovelele si bancile au pus sechestru, au sarit in sus si au urlat de i-a luat dracu' prin toate ziarele ca statul roman nu respecta proprietatea privata.
Cum de in Transilvania lucrurile merg mult mai bine in ceea ce priveste turismul , iar in Neamt nu merge nimic !?
Si cind merge te trezesti aproape buzunarit cu nesimtire daca te pune pacatul sa iti petreci o noapte la un hotel sau o statiune mai de Domane-ajuta!
Din nefericire nu mai am sperante pentru poporul roman.
Parca se nasc din ce in ce mai al dracului si mai parsivi romanii.
Daca imi spuneti ca in Piatra Neamt exista oameni cum se cade, am sa va dau dreptate oarecum : ii numeri pe degetele de la o mina si cind vine un weekend cu soare nici pe aia nu-i mai gasesti in oras ca pleaca si ei saracii pe undeva pe la vreo casa batrineasca la tara ( daca o mai au si pe aia!)
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
publicitate
Pagina de start a forumului Monitorul de Neamt // Unde mergem si unde nu Creazã un subiect nou   Rãspunde la subiect

 
Nu pute�i crea un subiect nou �n acest forum
Nu pute�i r�spunde �n subiectele acestui forum
Nu pute�i modifica mesajele proprii din acest forum
Nu pute�i �terge mesajele proprii din acest forum
Nu pute�i vota �n chestionarele din acest forum
Webdesign by webber.ro | Powered by SiteManager CMS
©2003-2006 Drepturile de autor asupra întregului continut al acestui site apartin în totalitate Grupul de Presa Accent SRL Piatra Neamt
Reproducerea totalã sau partialã a materialelor este permisã numai cu acordul Grupului de Presa Accent Piatra Neamt.