Monitorul de Neamt si Roman ziar cotidian din judetul Neamt
 Ultimele StiriStiri azi    Arhiva de stiriArhiva    Cãutare articol în arhivaCãutare    Anunturi de Mica Publicitate NeamtAnunturi    Forum de discutiiForum    Redactia Monitorul de Neamt si RomanRedactia  
AutentificareAutentificare / �nregistrare 
Celor plecati
Pagina de start a forumului Monitorul de Neamt // Problemele celor plecati sa munceasca, sa invete sau sa se plimbe Creazã un subiect nou   Rãspunde la subiect
Subiectul anterior :: Subiectul urm�tor  
Autor Mesaj
petrinela33



Data �nscrierii: 23/Sep/2005
Mesaje: 39
Loca�ie: Europa

MesajTrimis: Vineri, 23 Sep 2005 10:10    Titlul subiectului: Re: Celor plecati Rãspunde cu citat (quote)
Sunt plecata din Romania de doi ani si ceva si in tot acest timp acest ziar a fost legatura cu ceea ce se intampla,,acasa".M-a tinut la curent cu ceea ce mai e nou in politica,prin scoli,cine si cum au mai fost prinsi de politie si, din pacate,a fost si cel care mi-a spus ca o prietena a murit intr-un stupid accident ... Si cred ca asa ca mine sunt multi care iau din mass media informatiile de care au nevoie..
Numai bine
PS.Mi-e dor de verdele padurilor din Neamt .... :mrgreen:
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
r&c



Data �nscrierii: 24/Sep/2005
Mesaje: 124
Loca�ie: italy

MesajTrimis: Duminic�, 25 Sep 2005 16:58    Titlul subiectului: Rãspunde cu citat (quote)
In fiecare dimineata inainte sa plec la munca deschid internetul ,citesc ziarul"Monitorul",dupa care imi incep programul . Fericit
_________________
Dramele se desfasoara in interiorul nostru,tragediile afara.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteazã site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
traktorist



Data �nscrierii: 26/Dec/2005
Mesaje: 179
Loca�ie: SMT

MesajTrimis: Duminic�, 01 Ian 2006 5:01    Titlul subiectului: Rãspunde cu citat (quote)
r&c a scris:
In fiecare dimineata inainte sa plec la munca deschid internetul ,citesc ziarul"Monitorul",dupa care imi incep programul . :)


Esti platit pt reclama ? Sau lucrezi aici ?
Suna a " nici o masa fara peste oceanic ! "
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Adresa AIM
admin
Site Admin


Data �nscrierii: 01/Ian/2000
Mesaje: 157
Loca�ie: web

MesajTrimis: Mar�i, 03 Ian 2006 2:48    Titlul subiectului: Rãspunde cu citat (quote)
traktorist a scris:
Esti platit pt reclama ? Sau lucrezi aici ?
Suna a " nici o masa fara peste oceanic ! "

Sa sti ca multa lume citeste ziarele (nu doar Monitorul de Neamt) folosind internetul. Motivele: 1. e mai ieftin si 2. e singura metoda de a afla stiri de acasa la cateva mii de km distanta
_________________
monitorulneamt.ro
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Viziteazã site-ul autorului
traktorist



Data �nscrierii: 26/Dec/2005
Mesaje: 179
Loca�ie: SMT

MesajTrimis: S�mb�t�, 21 Ian 2006 20:29    Titlul subiectului: Rãspunde cu citat (quote)
admin a scris:
traktorist a scris:
Esti platit pt reclama ? Sau lucrezi aici ?
Suna a " nici o masa fara peste oceanic ! "

Sa sti ca multa lume citeste ziarele (nu doar Monitorul de Neamt) folosind internetul. Motivele: 1. e mai ieftin si 2. e singura metoda de a afla stiri de acasa la cateva mii de km distanta


Vorba vine ca e mai ieftin. Ai uitat sa socotesti banii pt computer, nota de plata de la internet.
Cit priveste stirile de acasa..... Sa avem Pardon ! Stirile sint Numai si Numai din " orasul Turistic P Neamtz ". Toate aiurelile spuse la betzie de catre primarie care spera sa traiasca lumea din Turism.
In Nepal se urca lumea pe Himalaia, vin expeditzii cu bani grei pt a urca pe Everest si virfurile din apropiere, filmari pt documentare, biologi si geografi din toata lumea. Si tot cu foamea in git sint. Voi visati sa facetzi bani din exploatarea turisuica ( sic ) a Chetricicai.
Astea sint stirile locale : ce zice primarul N Neamtz, ce zice cel de la curatenia orasului, poza cu teatru. Sapltamina viitoare se ia de la capat. Norc de cei care mai fac o crima prin alte opartzi ca astfel mai aflam ca sint si alte locuri decit P Neamtz. In locul unde m-am nascut eu nu se fac crime, asa ca nu voi "auzi " nimic.
Asta este o critica. Si apoi nu este bun Business. Daca ati scrie des si despre cei din sate, macar o poveste hazlie ( ca sint cu sutele ), v-ati apropia cititori din zona. S-ar regasi oamenii cu numele si cu spiritul participarii. O fi important ce zice primarul cind zice despre gondole si lifturi la Ceruri, urmate de betzii si taraf, dar ziarul e luat de nea caisa. Si daca el , sau cineva cunoscut , nu este in ziar, nu e ziarul lui.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Adresa AIM
publicitate
Pagina de start a forumului Monitorul de Neamt // Problemele celor plecati sa munceasca, sa invete sau sa se plimbe Creazã un subiect nou   Rãspunde la subiect

 
Nu pute�i crea un subiect nou �n acest forum
Nu pute�i r�spunde �n subiectele acestui forum
Nu pute�i modifica mesajele proprii din acest forum
Nu pute�i �terge mesajele proprii din acest forum
Nu pute�i vota �n chestionarele din acest forum
Webdesign by webber.ro | Powered by SiteManager CMS
©2003-2006 Drepturile de autor asupra întregului continut al acestui site apartin în totalitate Grupul de Presa Accent SRL Piatra Neamt
Reproducerea totalã sau partialã a materialelor este permisã numai cu acordul Grupului de Presa Accent Piatra Neamt.