Monitorul de Neamt si Roman ziar cotidian din judetul Neamt
 Ultimele StiriStiri azi    Arhiva de stiriArhiva    Cãutare articol în arhivaCãutare    Anunturi de Mica Publicitate NeamtAnunturi    Forum de discutiiForum    Redactia Monitorul de Neamt si RomanRedactia  
AutentificareAutentificare / �nregistrare 
Recomandari
Pagina de start a forumului Monitorul de Neamt // Parerea voastra conteaza Creazã un subiect nou   Rãspunde la subiect
Subiectul anterior :: Subiectul urm�tor  
Autor Mesaj
New
Vizitator





MesajTrimis: Vineri, 02 Dec 2005 18:34    Titlul subiectului: Recomandari Rãspunde cu citat (quote)
Imi place noul format, dar parca este inca in rodaj, asa ca imi permit citeva sugestii:
1. Nu mai repetati aceeasi stire la diferite rubrici. Incercati sa incadrati corect dupa subiect.
2. Poate ar fi putin mai simplu sa oferiti la sfirsitul articolului doar link-urile la articolele din aceeasi categorie.
3. Dati eventual posibilitatea cititorilor sa-si exprime parerea in acelasi context(cam ca Evenimentul Zilei). Cred ca mult mai multi ar avea ceva de comentat si ar fi mai usor sa o faca direct.
4. Nu pot sa imi dau seama de ce depinde treaba cu Anunturile. Utilitatea rubricii este de nediscutat. Asa ca dati-i bataie!
5. Horoscopul nu este updated zilnic intotdeauna, dar ma gindesc ca asta tine si de seriozitatea celei care-l administreaza.
6. Chestia cu voturile...odata ce ai votat si ai vazut rezultatele la momentul respectiv, chestionarul ramine static pina este inlocuit cu altul. Daca ideea e luata de pe site-ul CNN, faceti sa functioneze ca acolo.
7. Gasiti sponsori si puneti link-uri pentru alte site-uri, macar locale si dati-l lor pe al vostru pentru publicitate.
Ziarul de azi m-a facut sa zimbesc de cum l-am deschis: o poza cu un om ingenuncheat in fata unei vaci. Si apoi, articolul cu circiumile...."6 din 49"
Foarte hilar, chiar m-am delectat serios, ca pentru o zi de Vineri.
Multumesc ca existati!
O Pietreanca din Atlanta.
Sus
admin
Site Admin


Data �nscrierii: 01/Ian/2000
Mesaje: 157
Loca�ie: web

MesajTrimis: Vineri, 02 Dec 2005 22:08    Titlul subiectului: raspuns oficial Rãspunde cu citat (quote)
Cu siguranta vom tine cont de aprecieri.
Multumim foarte mult si noi.

1. La aceasta problema nu pot oferi eu un raspuns, tine doar de editori.
2. Cu cat mai multe optiuni cu atat mai bine, nu? Consideram ca ambele versiuni au aceiasi utilitate si usurinta in navigare doar ca aceasta (cea cu toate titlurile editiei) are si avantajul unei mai bune indexari a motoarelor de cautare (face parte dintr-o serie de optimizari speciale pentru motoarele de cautare - SEO - Search Engine Optimization)
3. Ne-am gandit initial la o astfel de "rubrica"... am considerat apoi ca forumul o va inlocui fara probleme. Avand in vedere ca nu este prima solicitare in acest sens o vom pune in practica in cel mai scurt timp.
4. Nu pot decat sa-mi repet scuzele si promisiunea ca nu va mai dura mult. E "under development"
5. Horoscopul este preluat in mod automat de pe acvaria.com la fiecare ora. In mod normal modificarile se fac in jurul orei 7:30. Daca acesta nu a fost actualizat la noi pe site este probabil pentru ca nici pe acvaria nu au fost efectuate modificarile.
6. Ideea nu a fost luata (neaparat) de pe CNN. Scriptul verifica daca utilizatorul(identificat prin adresa de IP) a votat deja la intrebarea curenta. Daca a votat sunt afisate rezultatele actualizate ale sondajului, daca nu ii este oferit formularul de vot. Simplu si concis. Nu inteleg ce anume nu functioneaza...
7. Sunt in derulare mai multe programe de link exchange cu site-uri straine, in mare parte prin intermediul linkmetro.com
_________________
monitorulneamt.ro
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Viziteazã site-ul autorului
New
Vizitator





MesajTrimis: Vineri, 02 Dec 2005 22:56    Titlul subiectului: Recomandari Rãspunde cu citat (quote)
Mersi pentru explicatii.
La "sectia votare" ma refeream la faptul ca daca in momentul cind votez eu scorul e sa zicem 50-30-20, imi arata si asa ramine multe zile. Nu pot sa verific daca peste o ora a devenit 40-20-40. Nu ca m-ar interesa prea tare, dar asa...ca fapt divers.
Weekend placut!
Sus
admin
Site Admin


Data �nscrierii: 01/Ian/2000
Mesaje: 157
Loca�ie: web

MesajTrimis: Vineri, 02 Dec 2005 23:52    Titlul subiectului: Rãspunde cu citat (quote)
Orice afisare a rezultatelor sondajelor este actulizata.
Motivul pentru care cred ca ai ajuns la concluzia asta este pentru ca nu foarte multa lume voteaza in sondaj (desi peste 700 vizitatori "ne trec pragul" zilnic).
Spre exemplu inrebarea curenta are peste o saptamana si abia 50 voturi. Foarte putin.
_________________
monitorulneamt.ro
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Viziteazã site-ul autorului
publicitate
Pagina de start a forumului Monitorul de Neamt // Parerea voastra conteaza Creazã un subiect nou   Rãspunde la subiect

 
Nu pute�i crea un subiect nou �n acest forum
Nu pute�i r�spunde �n subiectele acestui forum
Nu pute�i modifica mesajele proprii din acest forum
Nu pute�i �terge mesajele proprii din acest forum
Nu pute�i vota �n chestionarele din acest forum
Webdesign by webber.ro | Powered by SiteManager CMS
©2003-2006 Drepturile de autor asupra întregului continut al acestui site apartin în totalitate Grupul de Presa Accent SRL Piatra Neamt
Reproducerea totalã sau partialã a materialelor este permisã numai cu acordul Grupului de Presa Accent Piatra Neamt.