Monitorul de Neamt si Roman ziar cotidian din judetul Neamt
 Ultimele StiriStiri azi    Arhiva de stiriArhiva    Cãutare articol în arhivaCãutare    Anunturi de Mica Publicitate NeamtAnunturi    Forum de discutiiForum    Redactia Monitorul de Neamt si RomanRedactia  
AutentificareAutentificare / �nregistrare 
Intrebare .
Pagina de start a forumului Monitorul de Neamt // ÃŽntre prieteni Creazã un subiect nou   Rãspunde la subiect
Subiectul anterior :: Subiectul urm�tor  
Autor Mesaj
1990



Data �nscrierii: 19/Dec/2005
Mesaje: 19

MesajTrimis: Luni, 19 Dec 2005 22:30    Titlul subiectului: Intrebare . Rãspunde cu citat (quote)
Buna seara la toata lumea,
Scuze daca abuzez dar intreb daca acest forum este si pentru romascani si daca sant careva dintre dumneavoastra nascuti in Roman in anii 60-65 si ar dori sa schimbe amintiri din si despre targul Romanului.

Va multumeste un romascan nascut pe timpul lui G.G.DEJ
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
traktorist



Data �nscrierii: 26/Dec/2005
Mesaje: 179
Loca�ie: SMT

MesajTrimis: Vineri, 30 Dec 2005 23:43    Titlul subiectului: Re: Intrebare . Rãspunde cu citat (quote)
1990 a scris:
Buna seara la toata lumea,
Scuze daca abuzez dar intreb daca acest forum este si pentru romascani si daca sant careva dintre dumneavoastra nascuti in Roman in anii 60-65 si ar dori sa schimbe amintiri din si despre targul Romanului.

Este secret asta ! Ca daca zic ca eu, te tii dupa mine sa-mi dai de baut; eu nu pot bea, pt ca am de condus
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Adresa AIM
1990



Data �nscrierii: 19/Dec/2005
Mesaje: 19

MesajTrimis: S�mb�t�, 31 Dec 2005 11:33    Titlul subiectului: Re: Intrebare . Rãspunde cu citat (quote)
traktorist a scris:
Este secret asta ! Ca daca zic ca eu, te tii dupa mine sa-mi dai de baut; eu nu pot bea, pt ca am de condus

Salut "traktorist",

Dupa programul tau de lucru cu placere te-as invita la un paharel , daca am avea un motiv comun pentru care sa ne cinstim ( eu nu beau fara motiv nici macar apa) , dar din pacate distanta dintre noi este cam mare ,peste 2000 de km.

Sarbatori fericite,un an nou bun cu sanatate si bucurii tuturor ! La multi ani! 2006
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
getasart



Data �nscrierii: 20/Noi/2005
Mesaje: 5
Loca�ie: Roman-Neamt

MesajTrimis: S�mb�t�, 18 Feb 2006 12:37    Titlul subiectului: intrebare Rãspunde cu citat (quote)
1990 -eu sunt din Roman,dar sunt mai "batrina";sunt nascuta in 1952;
_________________
Dumnezeu da, Dumnezeu ia,numele Domnului fie binecuvintat din veac in veac.Amin
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteazã site-ul autorului
Catalin



Data �nscrierii: 08/Noi/2005
Mesaje: 22
Loca�ie: Roman, jud. Neamt

MesajTrimis: Mar�i, 07 Mar 2006 12:37    Titlul subiectului: Rãspunde cu citat (quote)
Sper sa nu ajung si eu in aceasta ipostaza... Nu de alta, insa nu as vrea sa ajung acolo incat sa-mi caut prietenii "stra-vechi" pe Internet. As vrea sa-i tin pe toti in jurul meu, insa recunosc si stiu ca nu se poate...

P.S. Voi incerca
_________________
"Tratamentul uneori este mai nociv decat boala in sine"
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteazã site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
1990



Data �nscrierii: 19/Dec/2005
Mesaje: 19

MesajTrimis: Mar�i, 07 Mar 2006 13:01    Titlul subiectului: Rãspunde cu citat (quote)
Catalin a scris:
Sper sa nu ajung si eu in aceasta ipostaza... Nu de alta, insa nu as vrea sa ajung acolo incat sa-mi caut prietenii "stra-vechi" pe Internet. As vrea sa-i tin pe toti in jurul meu, insa recunosc si stiu ca nu se poate...

P.S. Voi incerca


Ai perfecta dreptate in cele scrise . Imi este greu sa-ti explic ,si nu as fi neutral in raspunsul meu ,dar daca vei intreba pe parintii tai de ce exista romani care sant plecati de zeci de ani din tara si nu au revenit in tara mama vei intelege.Sant sigur ca parintii tai iti vor da un raspuns.Multumesc pentru bunavointa ta.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Catalin



Data �nscrierii: 08/Noi/2005
Mesaje: 22
Loca�ie: Roman, jud. Neamt

MesajTrimis: Miercuri, 08 Mar 2006 10:06    Titlul subiectului: Rãspunde cu citat (quote)
1990 a scris:
Catalin a scris:
Sper sa nu ajung si eu in aceasta ipostaza... Nu de alta, insa nu as vrea sa ajung acolo incat sa-mi caut prietenii "stra-vechi" pe Internet. As vrea sa-i tin pe toti in jurul meu, insa recunosc si stiu ca nu se poate...

P.S. Voi incerca


Ai perfecta dreptate in cele scrise . Imi este greu sa-ti explic ,si nu as fi neutral in raspunsul meu ,dar daca vei intreba pe parintii tai de ce exista romani care sant plecati de zeci de ani din tara si nu au revenit in tara mama vei intelege.Sant sigur ca parintii tai iti vor da un raspuns.Multumesc pentru bunavointa ta.


De ce sa intrebam batranii pentru ceea ce deja stim? Cu totii stim sau banuim cum a fost pe vremea celui "plumbuit"!
_________________
"Tratamentul uneori este mai nociv decat boala in sine"
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteazã site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
publicitate
Pagina de start a forumului Monitorul de Neamt // ÃŽntre prieteni Creazã un subiect nou   Rãspunde la subiect

 
Nu pute�i crea un subiect nou �n acest forum
Nu pute�i r�spunde �n subiectele acestui forum
Nu pute�i modifica mesajele proprii din acest forum
Nu pute�i �terge mesajele proprii din acest forum
Nu pute�i vota �n chestionarele din acest forum
Webdesign by webber.ro | Powered by SiteManager CMS
©2003-2006 Drepturile de autor asupra întregului continut al acestui site apartin în totalitate Grupul de Presa Accent SRL Piatra Neamt
Reproducerea totalã sau partialã a materialelor este permisã numai cu acordul Grupului de Presa Accent Piatra Neamt.