Monitorul de Neamt si Roman ziar cotidian din judetul Neamt
 Ultimele StiriStiri azi    Arhiva de stiriArhiva    Cãutare articol în arhivaCãutare    Anunturi de Mica Publicitate NeamtAnunturi    Forum de discutiiForum    Redactia Monitorul de Neamt si RomanRedactia  
AutentificareAutentificare / �nregistrare 
Scoala e buna !
Pagina de start a forumului Monitorul de Neamt // Scoala, elevi si profesori Creazã un subiect nou   Rãspunde la subiect
Subiectul anterior :: Subiectul urm�tor  
Autor Mesaj
traktorist



Data �nscrierii: 26/Dec/2005
Mesaje: 179
Loca�ie: SMT

MesajTrimis: Vineri, 13 Ian 2006 5:20    Titlul subiectului: Scoala e buna ! Rãspunde cu citat (quote)
Pleci de acasa, te faci ca inveti, te apuca lenea si dai impresia ca te gindesti la cineva. Cind au aparut primele baruri, tinea deschis tot timpul noptii; foc continuu ca la otzelarii ! Pe la 3-4 dimineatza, dadeai cafeaua la incalzit. Cinta la bar un magnetofon Tesla cintecul " Wooly Bully " de se rodeau benzile. Cine isi mai aduce aminte magnetofoanele Tesla pe lampi ? Erau grele ca o galeata de apa si il trageam pe ghiata ca pe saniutza.
Ne intilneam cu citziva colegi care au abandonat scoala si lucrau pe NV la sapat gropi in cimitir. Ei erau cu bani. Noi ne multumeam cu ceva rom sau vodca ( dupa buget ! ). La scoala eram f bine, cu o singura exceptie. Cea mai nepriceputa profesoara, era la chimie, Zicea la acid acetic..... otzet. Am incercat sa o corectez si era sa ramin repetent, ca a sarit si o pupaza de la biologie si viitorul ei sotz, Tanase, ajuns cu Istoria pe la Univ Iasi. O pruna si acela. Eu stiam bine despre otet pt ca familia noastra a facut , pina s-a interzis, diferite feluri de otzet, cu tot felul de arome. Ceilalti profesori au fost Zei prin maretzia lor. Pina si Directorul adjunct, care avea niste palme de jumate de hectar fiecare; am luat si eu citeva, dar am meritat.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Adresa AIM
r&c



Data �nscrierii: 24/Sep/2005
Mesaje: 124
Loca�ie: italy

MesajTrimis: Vineri, 13 Ian 2006 8:55    Titlul subiectului: Rãspunde cu citat (quote)
De vina este societatea in care traim Foarte supãrat ...........
Ce tristete............cu tot ce se intampla.........
_________________
Dramele se desfasoara in interiorul nostru,tragediile afara.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteazã site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
publicitate
Pagina de start a forumului Monitorul de Neamt // Scoala, elevi si profesori Creazã un subiect nou   Rãspunde la subiect

 
Nu pute�i crea un subiect nou �n acest forum
Nu pute�i r�spunde �n subiectele acestui forum
Nu pute�i modifica mesajele proprii din acest forum
Nu pute�i �terge mesajele proprii din acest forum
Nu pute�i vota �n chestionarele din acest forum
Webdesign by webber.ro | Powered by SiteManager CMS
©2003-2006 Drepturile de autor asupra întregului continut al acestui site apartin în totalitate Grupul de Presa Accent SRL Piatra Neamt
Reproducerea totalã sau partialã a materialelor este permisã numai cu acordul Grupului de Presa Accent Piatra Neamt.