Monitorul de Neamt si Roman ziar cotidian din judetul Neamt
 Ultimele StiriStiri azi    Arhiva de stiriArhiva    Cãutare articol în arhivaCãutare    Anunturi de Mica Publicitate NeamtAnunturi    Forum de discutiiForum    Redactia Monitorul de Neamt si RomanRedactia  
AutentificareAutentificare / �nregistrare 
Eliberarea pasaportului
Pagina de start a forumului Monitorul de Neamt // Bursa spagilor Creazã un subiect nou   Rãspunde la subiect
Subiectul anterior :: Subiectul urm�tor  
Autor Mesaj
Anonim
Vizitator





MesajTrimis: S�mb�t�, 24 Sep 2005 13:39    Titlul subiectului: Eliberarea pasaportului Rãspunde cu citat (quote)
Cat se da pentru eliberarea "grabita" a pasaportului si cu cine trebuie sa iau legatura?
Sus
Vizitator






MesajTrimis: Mar�i, 18 Oct 2005 20:40    Titlul subiectului: Rãspunde cu citat (quote)
100 euro se dau sus de tot
Sus
XXX



Data �nscrierii: 18/Oct/2005
Mesaje: 1
Loca�ie: Europe

MesajTrimis: Mar�i, 18 Oct 2005 21:02    Titlul subiectului: Rãspunde cu citat (quote)
100 direct la sursa si in 2 zile ai pasaportul da e mai greu de ajuns
se poate si cu ajutorul unor intermediari da nu stiu cat "costa"
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
rainman1972



Data �nscrierii: 04/Oct/2005
Mesaje: 11

MesajTrimis: Miercuri, 19 Oct 2005 12:40    Titlul subiectului: Re: Eliberarea pasaportului Rãspunde cu citat (quote)
Stimate domn "Anonim"

subiectul acestui topic este cum sa facem sa NU mai dam spaga si nu cui trebuie sa dai ceva ca sa-ti iei dumneata pasaportul. datorita dumitale si altora ca dumneata suntem unde suntem

Anonim a scris:
Cat se da pentru eliberarea "grabita" a pasaportului si cu cine trebuie sa iau legatura?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
petrinela33



Data �nscrierii: 23/Sep/2005
Mesaje: 39
Loca�ie: Europa

MesajTrimis: Miercuri, 19 Oct 2005 13:10    Titlul subiectului: Rãspunde cu citat (quote)
Ati traversat vreodata Bulgaria? Tara noastra vecina are si ea destule probleme cu coruptia, dar nu vad articole in presa internationala articole despre situatia existenta acolo... ci doar in Romania. Cand am fost avertizata ca am sa fiu oprita la fiecare suta de km de politistii bulgari sub diferite motive,nu am crezut. Dar asa s-a intamplat.Noapte sau zi,vaneaza masinile cu numar strain si...cea mai buna scuza e ca ai depasit viteza... Si incep sa iti spuna niste baliverne ca trebuie sa mergi pana in cel mai apropiat oras sa platesti amenda la banca(desi e dupa-amiaza sau chiar miezul noptii Derutat ). Ce sa faci in situatia asta? Habar nu am bulgareste...nu am timp sa astept sa deschida banca...si nici nu stiu care e cel mai apropiat oras,asa ca o dau la pace... Ma targuiesc si scap cu 20 de euro... Ei,scapat...peste inca vreo 100 de km alt politist imi sare in fata masinii... De data asta vorbesc doar engleza...,, Nu,nu sunt din Romania... nu stiu romaneste..." si ma fac ca nu inteleg ce insemna ,,diploma" (asta fiind actele si permisul), ii bag sub nas o harta facandu-ma ca cer indicatii... nu ne intelegem si ma lasa... (noroc ca masina nu avea numar de Romania!)... Si eu ma rog ca pana la granita cu Grecia sa nu mai fie mult... Foarte supãrat
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
r&c



Data �nscrierii: 24/Sep/2005
Mesaje: 124
Loca�ie: italy

MesajTrimis: Miercuri, 19 Oct 2005 16:14    Titlul subiectului: Rãspunde cu citat (quote)
De aia e convenabil sa mergi cu avionul. Foarte fericit
_________________
Dramele se desfasoara in interiorul nostru,tragediile afara.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteazã site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
r&c



Data �nscrierii: 24/Sep/2005
Mesaje: 124
Loca�ie: italy

MesajTrimis: Joi, 20 Oct 2005 12:38    Titlul subiectului: Rãspunde cu citat (quote)
Citat:
subiectul acestui topic este cum sa facem sa NU mai dam spaga si nu cui trebuie sa dai ceva ca sa-ti iei dumneata pasaportul.


Unde dai si unde crapa........... Râzând
_________________
Dramele se desfasoara in interiorul nostru,tragediile afara.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteazã site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
publicitate
Pagina de start a forumului Monitorul de Neamt // Bursa spagilor Creazã un subiect nou   Rãspunde la subiect

 
Nu pute�i crea un subiect nou �n acest forum
Nu pute�i r�spunde �n subiectele acestui forum
Nu pute�i modifica mesajele proprii din acest forum
Nu pute�i �terge mesajele proprii din acest forum
Nu pute�i vota �n chestionarele din acest forum
Webdesign by webber.ro | Powered by SiteManager CMS
©2003-2006 Drepturile de autor asupra întregului continut al acestui site apartin în totalitate Grupul de Presa Accent SRL Piatra Neamt
Reproducerea totalã sau partialã a materialelor este permisã numai cu acordul Grupului de Presa Accent Piatra Neamt.