Monitorul de Neamt si Roman ziar cotidian din judetul Neamt
 Ultimele StiriStiri azi    Arhiva de stiriArhiva    Cãutare articol în arhivaCãutare    Anunturi de Mica Publicitate NeamtAnunturi    Forum de discutiiForum    Redactia Monitorul de Neamt si RomanRedactia  
AutentificareAutentificare / �nregistrare 
un start bun la telegondola dar ....
Du-te la pagina Anterioar�  1, 2, 3  Urm�toare
Pagina de start a forumului Monitorul de Neamt // Potentialul turistic si promovarea lui Creazã un subiect nou   Rãspunde la subiect
Subiectul anterior :: Subiectul urm�tor  
Autor Mesaj
traktorist



Data �nscrierii: 26/Dec/2005
Mesaje: 179
Loca�ie: SMT

MesajTrimis: Miercuri, 31 Ian 2007 5:20    Titlul subiectului: Re: a ara Rãspunde cu citat (quote)
dadadad

Ultima modificare efectuat� de c�tre traktorist la Vineri, 16 Feb 2007 5:43, modificat de 1 dat� �n total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Adresa AIM
timirom



Data �nscrierii: 09/Iul/2006
Mesaje: 9

MesajTrimis: Joi, 01 Feb 2007 23:03    Titlul subiectului: Pentru Traktoristul Prunaru Rãspunde cu citat (quote)
Tot stau si ma uit cum critici pe toata lumea. La fiecare articol ai ceva de obiectat. Macar daca ai face-o la modul obiectiv sau macar constructiv, mai treaca-mearga. Dar observ cu stupoare ca nici macar sa scrii corect nu stii. Iar apelativul "pruna" e cumva o alintare in ochii tai. Cred ca nu esti din Piatra, astfel de specimene n-am intilnit cit am locuit acolo. Si te mai iei de omul ala care, la virsta lui inaintata se apuca de studiat. Tu ai face mai bine sa mai treci pe la scoala primara, mai ia citeva ore de romana. Iar apoi roaga-l pe "das Reich" sa-ti mai explice odata cum e cu PIB-ul din Spania. Cit despre turism, cred ca nu vom reusi niciodata sa-ti explicam ce-si-cum. Doar pentru ca tu cauti raul in tot ce vezi. Fii mai ingaduitor, nici Roma nu s-a inaltat intr-o zi.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
timirom



Data �nscrierii: 09/Iul/2006
Mesaje: 9

MesajTrimis: Joi, 01 Feb 2007 23:25    Titlul subiectului: Inca una, tot pentru Traktorist. Rãspunde cu citat (quote)
Un coleg de munca, neamt din ...Kazachstan, trece in fiecare an prin Romania pentru a-si vizita socrii din Moldova de peste Prut. Mi-a povestit ca-n drumul lui i-a vazut pe romani arind cu plugul de lemn. Ma gindeam ca o sa inceapa sa ma ia peste picior, ca sintem saraci si inapoiati. Dar omul mi-a spus ca i-a admirat pe acei gospodari sarmani dar harnici, gindindu-se ca in alte tari pe unde a umblat localnicii au lasat locul pirloaga daca tot n-aveau tractoare. Asa si cu Gondoperla aia de pomina. Poate n-o fi cine stie ce, n-o sa aduca prea mare venit celor care o administreaza, dar da de lucru unor cetateni ai orasului. Care cetateni poate n-ar mai trai pe buzunarul statului, ci din contra, ar plati contributii la oala comuna. Venind turistii la Piatra, vor avea nevoie de cazare, masa, muzee, magazine, servicii. Ar veni toate una dupa alta. Nici eu nu cred ca gondola aia va fi magarusul-care-varsa-ducati-de-aur, dar o vad ca pe o sansa care trebuie folosita. Asa ca, gindeste pozitiv si... succese in brazda!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
das Reich



Data �nscrierii: 01/Noi/2005
Mesaje: 2

MesajTrimis: Vineri, 02 Feb 2007 10:01    Titlul subiectului: ignorati traktoristul Rãspunde cu citat (quote)
Traktoare, ceea ce scrii tu in ultimul mesaj e pura carcoteala. 45% sau 45,34% din Putzin? diferenta intre unul caruia ii merge bine si unul caruia ii merge prost este de 1%?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
admin
Site Admin


Data �nscrierii: 01/Ian/2000
Mesaje: 157
Loca�ie: web

MesajTrimis: Vineri, 02 Feb 2007 11:24    Titlul subiectului: Re: ignorati traktoristul Rãspunde cu citat (quote)
Si eu sunt de acord ca traktorist e cam carcotas uneori, dar are totusi dreptate. Exagereaza in anumite privinte dar, din nou, are dreptate. Cine poate garanta ca acest proiect va fi un succes, sau daca nu un succes macar un proiect care sa nu aduca si mai multe pierderi la buget? Cine stie exact cat ne va costa si cand va fi gata? Parca lucrarile trebuiau sa fie gata in decembrie, eu ma pregateam sa fac o vizita la Piatra sa ma dau in gondola, dar am gasit abia fundatia turnata... cati bani se vor mai duce de la bugetul local si in contul caror firme? Stim cu totii despre XdataSoft si altele...
Haideti sa nu ne mai grabim sa laudam aceste proiecte ci sa le analizam cat mai obiectiv...
Deci pana la urma, carcotas sau nu, traktoristul are si putina dreptate... Poate lucrurile se vad mai bine din cabina utilajului lui...
_________________
monitorulneamt.ro
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Viziteazã site-ul autorului
traktorist



Data �nscrierii: 26/Dec/2005
Mesaje: 179
Loca�ie: SMT

MesajTrimis: Vineri, 02 Feb 2007 18:12    Titlul subiectului: Re: ignorati traktoristul Rãspunde cu citat (quote)
dddddddddddd

Ultima modificare efectuat� de c�tre traktorist la Vineri, 16 Feb 2007 5:43, modificat de 1 dat� �n total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Adresa AIM
traktorist



Data �nscrierii: 26/Dec/2005
Mesaje: 179
Loca�ie: SMT

MesajTrimis: Vineri, 02 Feb 2007 18:47    Titlul subiectului: Re: Pentru Traktoristul Prunaru Rãspunde cu citat (quote)
ffffffffffffff

Ultima modificare efectuat� de c�tre traktorist la Vineri, 16 Feb 2007 5:44, modificat de 1 dat� �n total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Adresa AIM
traktorist



Data �nscrierii: 26/Dec/2005
Mesaje: 179
Loca�ie: SMT

MesajTrimis: Vineri, 02 Feb 2007 19:08    Titlul subiectului: Re: Inca una, tot pentru Traktorist. Rãspunde cu citat (quote)
hhhhhhhhhhhhhhhhh

Ultima modificare efectuat� de c�tre traktorist la Vineri, 16 Feb 2007 5:44, modificat de 1 dat� �n total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Adresa AIM
timirom



Data �nscrierii: 09/Iul/2006
Mesaje: 9

MesajTrimis: Vineri, 02 Feb 2007 21:04    Titlul subiectului: Traktoristul pagubos! Rãspunde cu citat (quote)
Domnu' Traktorist, am citit ce-ai debitat si m-am distrat copios. Ai o logica "dupa colt", dar din fericire pentru tine nici macar nu-ti dai seama cit de penibil esti. Atit de penibil ca ma bufneste risul citindu-te. Iar asta mi te face simpatic, altfel nu mi-as mai fi pierdut timpul cu tine. Cum ai zis? Ca turistii nu se duc la muzeu? Nu s-or fi ducind la muzeele din Piatra, ca-s vai de ele! Dar daca s-ar amenaja si ar avea si lucruri pe care nu le mai pot vedea pe-aiurea, te asigur eu ca le-ar vizita. Iar admin-ul iti mai si sufla citeodata "in bors". Ca daca n-ai fi tu, ar muri de foame. Ca s-or fi furind bani la proiectele astea, nu contest. Da' unde nu se fura???? Spuneti-mi si mie, neaparat, sa emigrez si eu acolo. Si daca tot stim ca se fura, nu mai facem nimic? Ne punem miinile in poala si asteptam sa murim? Amintiti-va de povestea lui Ion Creanga, cea cu drobul de sare, mitza si copilasul. Critica e bine-venita, dar sa fie constructiva si, mai ales, la obiect. Va urez la toti un sfirsit de saptamina cit mai placut.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
traktorist



Data �nscrierii: 26/Dec/2005
Mesaje: 179
Loca�ie: SMT

MesajTrimis: S�mb�t�, 03 Feb 2007 2:50    Titlul subiectului: Re: Traktoristul pagubos! Rãspunde cu citat (quote)
mmmmmmmmmm....

Ultima modificare efectuat� de c�tre traktorist la Vineri, 16 Feb 2007 5:45, modificat de 1 dat� �n total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Adresa AIM
traktorist



Data �nscrierii: 26/Dec/2005
Mesaje: 179
Loca�ie: SMT

MesajTrimis: S�mb�t�, 03 Feb 2007 2:54    Titlul subiectului: Re: Traktoristul pagubos! Rãspunde cu citat (quote)
gggggggggggg

Ultima modificare efectuat� de c�tre traktorist la Vineri, 16 Feb 2007 5:45, modificat de 1 dat� �n total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Adresa AIM
mi_achi



Data �nscrierii: 08/Ian/2007
Mesaje: 47
Loca�ie: Piatra Neamt

MesajTrimis: Luni, 05 Feb 2007 13:27    Titlul subiectului: Re: un start bun la telegondola dar .... Rãspunde cu citat (quote)
mi_achi a scris:
se lucreaza de zor la gara Aplauze

http://good-times.webshots.com/photo/2040722450093484359oAnbrn


Supãrat Nu credeam ca o imagine si doua randuri sa duca la asa discutii, dispute...mai aveti un pic si va luati la bataie...domnilor nu cred ca e frumos sa va aruncati asa vorbe "dulci". D'oh! Poate adminstratorul-moderatorul acestui forum ar trebui sa aiba un cuvant de spus?! Nu s-a incalcat cumva regulamentul forumului?


O paralela cu telegondola din Mamaia... cateva imagini surprinse cu un telefon in 2005. Pentru o calatorie de 10 min, o taxa destul de piperata, o priveliste ce nu impresioneaza prin nimic.

http://outdoors.webshots.com/album/537153909inUwzV?start=48
http://outdoors.webshots.com/album/537153909inUwzV?start=24

Acum il inteleg si ii dau dreptate, in mare parte, d-lui cu ID-ul de traktorist.
_________________
" fotografii de suflet din Neamt" http://www.fotografii.4my.ro/index.php


Ultima modificare efectuat� de c�tre mi_achi la Luni, 12 Feb 2007 12:34, modificat de 1 dat� �n total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Viziteazã site-ul autorului
traktorist



Data �nscrierii: 26/Dec/2005
Mesaje: 179
Loca�ie: SMT

MesajTrimis: Luni, 05 Feb 2007 15:34    Titlul subiectului: Re: un start bun la telegondola dar .... Rãspunde cu citat (quote)
jjjjjjjjjj

Ultima modificare efectuat� de c�tre traktorist la Vineri, 16 Feb 2007 5:46, modificat de 1 dat� �n total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Adresa AIM
mi_achi



Data �nscrierii: 08/Ian/2007
Mesaje: 47
Loca�ie: Piatra Neamt

MesajTrimis: Luni, 05 Feb 2007 16:20    Titlul subiectului: Re: un start bun la telegondola dar .... Rãspunde cu citat (quote)
traktorist a scris:
. Te rog sa nu-mi zici domn ca ma fisticesc !
De ce nu ne lasi sa ne batem ?

Râzând cu lacrimi ... pt partea din mesaj in care va "fisticiti". Clipind

Mi se pare normal si civilizat sa ne domnim.

Iar partea cu puiul de urs ... astept mesaj pe email.
_________________
" fotografii de suflet din Neamt" http://www.fotografii.4my.ro/index.php
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Viziteazã site-ul autorului
timirom



Data �nscrierii: 09/Iul/2006
Mesaje: 9

MesajTrimis: S�mb�t�, 10 Feb 2007 17:09    Titlul subiectului: Re: Inca una, tot pentru Traktorist. Rãspunde cu citat (quote)
Domnu' Traktorist, te rog sa scrii cu decenta cuvenita, daca vrei sa purtam un dialog. Daca nu, n-ai decit sa ramii singur pe forum. Scrie si raspunde-ti singur. Si mai ales, te indemn din nou, mai treci pe la scoala. Dar nu numai pentru a te adaposti de ploaie. Te anunt ca am folosit aceasta saptamina pentru o minivacanta in Elvetia. Gindindu-ma la "discutia" purtata cu tine, m-am plimbat prin mai toate cantoanele, sa vad cum fac ei cu turismul. Pot sa te asugur ca nici la ei nu e cu mult mai altfel decit la noi. Au cam acelasi relief pe care-l intilnim si in judetul nostru (bineinteles, la alta scara). Chestia e ca au stiut ce sa faca cu el. Adica au investit. Si statul, dar mai ales initiativele private. Si in primul rind m-au impresionat tunelele care, cred ca daca ar fi puse cap-la-cap, ar avea o lungime mai mare decit toate strazile din judetul nostru. Ideea e ca daca nu poti aduce muntele la turist in curte, trebuie sa-l aduci pe turist la munte. Si pentru asta ai nevoie de strazi bune, trenuri moderne, vapoare pe lacuri, teleferice spre virfurile muntilor si tot asa. Am vazut si "gondoperle" (Walensee), blocuri ca-n Darmanesti (orasul Chur), case darapanate prin toate suburbiile, mizerie ca-'n orice alte orase civilizate din lumea asta. Adica nu in exces, dar nici curatenie clinica. Nici in Elvetia nu cistiga localnicii direct din acele investitii de care ti-am scris, dar cistiga indirect prin serviciile pe care le ofera turistilor veniti. Totul e sa ii convingi sa vina la tine in oras, aratindu-le ca ai infrastructura. Pe urma te intreaba ei de cazare, masa, muzee, discoteci, hramuri s.a.m.d. Asa ca lasa critica excesiva si propune ceva constructiv.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
publicitate
Pagina de start a forumului Monitorul de Neamt // Potentialul turistic si promovarea lui Creazã un subiect nou   Rãspunde la subiect
Du-te la pagina Anterioar�  1, 2, 3  Urm�toare

 
Nu pute�i crea un subiect nou �n acest forum
Nu pute�i r�spunde �n subiectele acestui forum
Nu pute�i modifica mesajele proprii din acest forum
Nu pute�i �terge mesajele proprii din acest forum
Nu pute�i vota �n chestionarele din acest forum
Webdesign by webber.ro | Powered by SiteManager CMS
©2003-2006 Drepturile de autor asupra întregului continut al acestui site apartin în totalitate Grupul de Presa Accent SRL Piatra Neamt
Reproducerea totalã sau partialã a materialelor este permisã numai cu acordul Grupului de Presa Accent Piatra Neamt.