Monitorul de Neamt si Roman ziar cotidian din judetul Neamt
 Ultimele StiriStiri azi    Arhiva de stiriArhiva    Cãutare articol în arhivaCãutare    Anunturi de Mica Publicitate NeamtAnunturi    Forum de discutiiForum    Redactia Monitorul de Neamt si RomanRedactia  
AutentificareAutentificare / �nregistrare 
De bine sau de rau...
Du-te la pagina 1, 2  Urm�toare
Pagina de start a forumului Monitorul de Neamt // Parerea voastra conteaza Creazã un subiect nou   Rãspunde la subiect
Subiectul anterior :: Subiectul urm�tor  
Autor Mesaj
admin
Site Admin


Data �nscrierii: 01/Ian/2000
Mesaje: 157
Loca�ie: web

MesajTrimis: Vineri, 19 Aug 2005 14:59    Titlul subiectului: De bine sau de rau... Rãspunde cu citat (quote)
Asteptam opiniiile voastre, bune sau rele, cu privire la ziarul, calitatea articolelor, site-ul sau acest forum.
Va multumim


Ultima modificare efectuat� de c�tre admin la Duminic�, 15 Ian 2006 0:10, modificat de 1 dat� �n total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Viziteazã site-ul autorului
Vizitator






MesajTrimis: Joi, 22 Sep 2005 18:38    Titlul subiectului: Felicitari! Rãspunde cu citat (quote)
Buna,
Citesc de o buna bucata de vreme Monitorul de Neamt si ... ma obisnuisem cu formatul de pe web, dar astazi ... wow, surpriza! Format nou! Foarte frumos! Cel dinainte era cam simplist!

Felicitari!
Stelica Andrei
Sus
petrinela33



Data �nscrierii: 23/Sep/2005
Mesaje: 39
Loca�ie: Europa

MesajTrimis: Vineri, 23 Sep 2005 10:22    Titlul subiectului: Re: mai mult.... Rãspunde cu citat (quote)
Cateva intrebari.Acest forum nu are o lista cu cei inregistrati?(nu cu cei on line) Si poate ar trebui sa existe o rubrica separata pentru mesageria proprie...care sa cuprinda si mesajele transmise si cele primite,putandu-se accesa de pe prima pagina...In rest,imi place configuratia lui:simplu si eficient.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
admin
Site Admin


Data �nscrierii: 01/Ian/2000
Mesaje: 157
Loca�ie: web

MesajTrimis: Vineri, 23 Sep 2005 10:41    Titlul subiectului: cat mai simplu Rãspunde cu citat (quote)
Au fost limitate unele functii ale forumului (PhpBB) cu scopul mentinerii simplitatii folosirii lui.
Daca vom considera necesar, vom reintroduce aceste functii.
Toate bune
_________________
monitorulneamt.ro
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Viziteazã site-ul autorului
TheKat
Vizitator





MesajTrimis: S�mb�t�, 24 Sep 2005 6:34    Titlul subiectului: Rãspunde cu citat (quote)
Felicitari pentru noul design. Intr-adevar este mult mai atractiv.
O sugestie: Ati putea face pentru fiecare persoana care realizeaza articole cate o adresa de e-mail, sau macar un alias mail.
Sus
TheKat
Vizitator





MesajTrimis: S�mb�t�, 24 Sep 2005 6:41    Titlul subiectului: Rãspunde cu citat (quote)
Alte lucruri de facut:
1. Existenta unei arhive (am incercat sa vad ziarul din data de 17 sept. 2005 si nu a gasit nimic)
2. Daca tot ati pus link catre formatul pdf pentru prima pagina, nu credeti ca ar fi bine sa si existe?
3. La fel ca la punctul 2 pentru functia RSS (nici aceasta nu exista)

Daca mai descopar si altceva revin.
Sus
Vizitator






MesajTrimis: S�mb�t�, 24 Sep 2005 12:35    Titlul subiectului: Rãspunde cu citat (quote)
Aceasta noua fata e mai atragatoare decat precedenta. Fericit
Sus
admin
Site Admin


Data �nscrierii: 01/Ian/2000
Mesaje: 157
Loca�ie: web

MesajTrimis: S�mb�t�, 24 Sep 2005 13:07    Titlul subiectului: Rãspunde cu citat (quote)
TheKat a scris:
Alte lucruri de facut...
Da, sunt inca destule functii care nu functioneaza inca. Implementarea noului design a fost oarecum grabita de anumte probleme tehnice si acestea se vor rezolva pe parcurs, speram noi in cel mai scurt timp.
TheKat a scris:
Daca mai descopar si altceva revin.
Multumim mult. Asteptam cu placere sa ne semnalati si alte greseli.
_________________
monitorulneamt.ro
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Viziteazã site-ul autorului
Vizitator






MesajTrimis: Duminic�, 25 Sep 2005 16:46    Titlul subiectului: Rãspunde cu citat (quote)
Citesc aproape in fiecare zi Monitorul(de pe net) si-mi place mult.Dupa parerea mea e reusit acest nou format, dar poate un pic de culoare in plus n-ar strica. :mrgreen:
Sus
r&c



Data �nscrierii: 24/Sep/2005
Mesaje: 124
Loca�ie: italy

MesajTrimis: Duminic�, 25 Sep 2005 16:49    Titlul subiectului: Rãspunde cu citat (quote)
Acest nou format e interesant.Citesc de mult ziarul Monitorul si-mi place cum e structurat. Fericit
_________________
Dramele se desfasoara in interiorul nostru,tragediile afara.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteazã site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
r&c



Data �nscrierii: 24/Sep/2005
Mesaje: 124
Loca�ie: italy

MesajTrimis: Luni, 26 Sep 2005 10:26    Titlul subiectului: Rãspunde cu citat (quote)
Am si eu o intrebare: de ce la un moment dat nu se mai vede avatarul? Derutat
_________________
Dramele se desfasoara in interiorul nostru,tragediile afara.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteazã site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
petrinela33



Data �nscrierii: 23/Sep/2005
Mesaje: 39
Loca�ie: Europa

MesajTrimis: Luni, 26 Sep 2005 10:49    Titlul subiectului: Rãspunde cu citat (quote)
Imi pare rau ca trebuie sa semnalez si alte lucruri care merg nu asa cum ar trebui.De exemplu ,,log out"(iesirea) nu functioneaza...si nici optinunea de a putea sterge proriile mesaje.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
admin
Site Admin


Data �nscrierii: 01/Ian/2000
Mesaje: 157
Loca�ie: web

MesajTrimis: Luni, 26 Sep 2005 11:48    Titlul subiectului: solutionare Rãspunde cu citat (quote)
petrinela33 a scris:
Imi pare rau ca trebuie sa semnalez si alte lucruri care merg nu asa cum ar trebui.De exemplu ,,log out"(iesirea) nu functioneaza...si nici optinunea de a putea sterge proriile mesaje.

Mi-e rusine sa recunosc dar.... nici eu nu stiu de ce uneori nu merge. Cred ca are de a face cu bifarea optiunii "Tine-ma minte" la logare. Alte ori insa merge perfect.
Stergerea mesajelor proprii se poate face doar intr-un interval de timp de aproximativ 24h de la publicarea lor.

r&c a scris:
Am si eu o intrebare: de ce la un moment dat nu se mai vede avatarul?.

Asta pt ca cele doua adrese www.monitorulneamt.ro si www.monitorulpress.ro se comporta diferit si daca pe una faceti upload-ul unui avatar, pe cealalta adresa acesta nu va fi vizibil. Problema nu este a noastra ci a firmei care ne gazduieste. Le-a fost solicitata remedierea problemei si probabil nu va mai dura mult pana la rezolvarea ei.
_________________
monitorulneamt.ro
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Viziteazã site-ul autorului
Vizitator






MesajTrimis: Duminic�, 09 Oct 2005 23:06    Titlul subiectului: Rãspunde cu citat (quote)
Ce incarca asa de greu si ziarul si forumul?!De fapt,de vreo cateva zile incerc sa intru si...nimic...Acum am reusit sa intru dar imi ia minute in sir ca sa citesc ceva,asa ca am abandonat.Sunt ceva probleme cu serverul?Sper sa le rezolvati...problemele...ca nu-mi place sa citesc celalalt ziar de Neamt publicat pe internet:e asa de anost!(fara rautate spuna asta,e doar realitate).
Sus
monitorul
Site Admin


Data �nscrierii: 20/Sep/2005
Mesaje: 2
Loca�ie: Piatra Neamt

MesajTrimis: Luni, 10 Oct 2005 0:05    Titlul subiectului: conexiunea... Rãspunde cu citat (quote)
Nu ne laudam cu o conexiune excelenta a serverului la internet, insa se incadreaza in limitele normale... Personal am probat timpii de incarcare a site-ului si de pe alte retele, inclusiv din alte orase (eg Bucuresti) si au fost acceptabili (desi e loc de mai bine).
Dar neafisarea continutului (asta inteleg prin... "nimic") cred ca e o problema strict a provider-ului dvs de internet. Va rog totusi sa imi comunicati pe e-mail-ul redactiei numele ISP-ului dvs pt a putea verifica. Puteti de asemenea contacta departamentul lor Relatii cu clientii si sa le semnalati aceasta problema, la randul lor vor putea verifica acest lucru.

Toate bune
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Viziteazã site-ul autorului
publicitate
Pagina de start a forumului Monitorul de Neamt // Parerea voastra conteaza Creazã un subiect nou   Rãspunde la subiect
Du-te la pagina 1, 2  Urm�toare

 
Nu pute�i crea un subiect nou �n acest forum
Nu pute�i r�spunde �n subiectele acestui forum
Nu pute�i modifica mesajele proprii din acest forum
Nu pute�i �terge mesajele proprii din acest forum
Nu pute�i vota �n chestionarele din acest forum
Webdesign by webber.ro | Powered by SiteManager CMS
©2003-2006 Drepturile de autor asupra întregului continut al acestui site apartin în totalitate Grupul de Presa Accent SRL Piatra Neamt
Reproducerea totalã sau partialã a materialelor este permisã numai cu acordul Grupului de Presa Accent Piatra Neamt.