Monitorul de Neamt si Roman ziar cotidian din judetul Neamt
 Ultimele StiriStiri azi    Arhiva de stiriArhiva    Cãutare articol în arhivaCãutare    Anunturi de Mica Publicitate NeamtAnunturi    Forum de discutiiForum    Redactia Monitorul de Neamt si RomanRedactia  
AutentificareAutentificare / �nregistrare 
Pentru suporterii Ceahlaului
Du-te la pagina Anterioar�  1, 2
Pagina de start a forumului Monitorul de Neamt // Sustineti echipa favorita Creazã un subiect nou   Rãspunde la subiect
Subiectul anterior :: Subiectul urm�tor  
Autor Mesaj
gelu cracana



Data �nscrierii: 16/Ian/2008
Mesaje: 47

MesajTrimis: Duminic�, 17 Feb 2008 18:58    Titlul subiectului: Croitorul Rãspunde cu citat (quote)
DECLARAÞIE
Gheorghe ªtefan îl vrea pe Croitoru
Preºedintele de onoare al echipei Ceahlãul Piatra Neamþ, Gheorghe ªtefan, a declarat, sãmbãtã, pentru NewsIn, cã îl doreºte foarte mult pe mijlocaºul de la Steaua, Marius Croitoru, pentru cã acesta ar întãri foarte mult linia de mijloc a nemþenilor.
"Vrem neapãrat sã-l aducem pe Marius Croitoru. Ar da un plus de valoare liniei noastre de mijloc. Eu sper sã gãsim înþelegere la domnul Gigi Becali sã-l lase pe jucãtor sã evolueze unde îºi doreºte el. Echipa, chiar ºi fãrã Croitoru, s-a miºcat bine în Antalya ºi eu am încredere cã vom evita retrogradarea ºi cã vom urca mai sus în clasament. Pãrerea mea este cã în retur lotul Ceahlãului este mai puternic, dar mai avem unul sau doi jucãtori în vizor", a declarat Gheorghe ªtefan.
La rândul sãu, tehnicianul Viorel Hizo a spus cã îl vrea la echipã pe Croitoru: "Mi-l doresc pe Marius Croitoru pentru ca el ar putea aduce un plus la echipa noastrã. Tot timpul voi spune cã-mi doresc jucãtori, pentru cã întotdeauna e loc de mai bine".
Altfel, Ceahlãul ºi-a amânat ultimul amical din aceastã perioadã de pregãtire, cu Ceatatea Suceava, din cauza temperaturii scãzute ºi a zãpezii abundente, iar Viorel Hizo a preferat un meci ºcoalã între titulari ºi rezerve pe terenul sintetic al stadionului Ceahlãul. Echipa titularilor a fost alcãtuitã din Federenko - Nohai, Ivan Pecha, Hugo Evora, Viþelaru - Bãdescu, Rusmir, Omoduemuke, Oprea - Gmamdia, Cernoch, iar cea a rezervelor a fost formatã din Mulþescu - Matei, Ichim, Forminte, Barna - Omar Ali, Achim, Cebotaru, Vinicius de Oliveira - Gafiþa, Doicaru. Scorul final a fost de 4-1 pentru titulari.
Fericit Fericit Fericit Aplauze Aplauze Aplauze
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
gelu cracana



Data �nscrierii: 16/Ian/2008
Mesaje: 47

MesajTrimis: Duminic�, 17 Feb 2008 19:10    Titlul subiectului: Rãspunde cu citat (quote)
Am intrat pe linie dreapta, adica incepe returul, ce dor de fotbal mi-a fost mama.
Deci primul meci il avem cu Dinamo la Bucuresti in groapa, mai avem in probe doi jucatori, un Portughez si un Marocan, ce mai o echipa multi intrnationala, (unde e spiritul local ma intreb fratilor)care speram sa ne faca trebuinta pe la echipa.Poate smulgem un rezultat de egalitate la Dinamo si sa recuperam punctele perdute la Constanta pe teren propriu, dar deja m-am dus prea departe si sa revin la meciul cu Dinamo si cu gandul la un rezultat de egalitate.
Atata pentru azi.
HAI CEAHLAUL Aplauze Aplauze Aplauze Aplauze
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
gelu cracana



Data �nscrierii: 16/Ian/2008
Mesaje: 47

MesajTrimis: Luni, 18 Feb 2008 9:31    Titlul subiectului: Joc scoala Rãspunde cu citat (quote)
Au “repetat” acasã
În locul testului cu Cetate Suceava, pe care ar fi trebuit sã îl dispute sîmbãtã, în deplasare, Ceahlãul a fãcut un meci- ºcoalã, acasã. Pietrenii au fost nevoiþi sã-ºi anuleze ultimul amical din cauza ninsorii de la sfîrºitul zãptãmînii trecute. Zãpada a fãcut impracticabile terenurile din zona Sucevei, dar echipa lui Viorel Hizo nu a scãpat de ger nici la Piatra Neamþ. Antrenorul a avut, totuºi, posibilitatea sã-i vadã încã o datã la joc pe ultimii sosiþi în tabãra pietreanã, portughezul Hugo Evora ºi francezul Omar Ali. Aceºtia urmau sã intre la negocieri cu oficialii Ceahlãului sîmbãtã searã.
" A fost mai mult un antrenament pentru a ne reacomoda cu atmosfera de acasã. Am muncit mult în Antalya ºi mai avem mult de muncã, pentru cã timpul de pregãtire a fost scurt. În primul rînd, echipa a învãþat sã nu mai piardã, sã pãstreze un rezultat bun. Am încredere cã nu vom mai avea probleme în campionat. Sînt mulþumit de jucãtorii veniþi în aceastã iarnã, fie cã este vorba despre cei cu experienþã sau foarte tineri", a declarat antrenorul Viorel Hizo. Prezent la joc, preºedintele de onoare al Ceahlãului, Gheorghe ªtefan, a spus cã nu s-a renunþat încã la aducerea lui Croitoru, mãcar pentru etapele rãmase din returul actualului campionat.
"Ni-l dorim în lot. Sper sã-l convingem pe domnul Becali sã-l lase la Piatra Neamþ, unde jucãtorul îºi doreºte sã evolueze", a precizat Gheorghe ªtefan. Ceahlãul va reveni în campionat la sfîrºitul acestei sãptãmîni, vineri, 22 februarie, cînd va întîlni, în deplasare, pe Dinamo Bucureºti, în cea de a 20-a etapã a Ligii I.

Sã nu spui la nimeni! Sã nu spui la nimeni! Sã nu spui la nimeni! Sã nu spui la nimeni!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
gelu cracana



Data �nscrierii: 16/Ian/2008
Mesaje: 47

MesajTrimis: Miercuri, 20 Feb 2008 12:44    Titlul subiectului: Croitorul vine s-au nu vine? Rãspunde cu citat (quote)
Mijlocaºul stelist Marius Croitoru, care se pregãteºte cu echipa a doua dupã ce a fost pus pe lista de transferuri, a declarat cã dacã nu va ajunge la Ceahlãul Piatra Neamþ, aºa cum îºi doreºte, va rãmîne sã joace pentru Steaua II.
"Dorinþa mea este sã ajung la Ceahlãul, sînt multe motive pentru care vreau acest lucru. Vreau sã evoluez la o echipã unde îmi doresc eu, nu unde hotãrãºte altcineva. Am refuzat ºi o ofertã din Israel pentru a juca la Ceahlãul, unde am posibilitatea sã lucrez cu un antrenor, Viorel Hizo, care ºtie ce pot ºi poate scoate ce e mai bun din mine. Dupã ce joci pentru cel mai mare club din România, Steaua, e greu sã mai joci la o altã echipã din þarã, dar uite cã prefer Ceahlãul. Aº fi ajuns pînã acum la Buzãu dacã voiam sã joc acolo", a spus Croitoru.
Jucãtorul stelist a menþionat cã aºteaptã decizia clubului, cãreia i se va supune dacã nu va avea încotro. "Cel mai probabil, dacã nu se va gãsi o soluþie, voi rãmîne la Steaua II, sub contract cu clubul, îmi voi lua banii de aici. Respect decizia conducerii", a menþionat el, adãugînd cã a fost ofertat în aceastã iarnã de Gloria Buzãu, Poli Iaºi ºi Farul Constanþa, dar cã ar vrea numai la Ceahlãul.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
gelu cracana



Data �nscrierii: 16/Ian/2008
Mesaje: 47

MesajTrimis: Duminic�, 02 Mar 2008 20:11    Titlul subiectului: Ceahlaul-Faru 0-1 Rãspunde cu citat (quote)
Gheorghe ªtefan: "Martiº ne-a furat"

Gheorghe ªtefan l-a ameninþat pe arbitrul Marius Martiº cã-i va face memoriu la CCA pentru viciere de rezultat.

"I-am spus arbitrului Martiº cã-i fac memoriu pentru faptul cã ne-a refuzat un penalty clar în minutul 29, în urma unui henþ al fundaºului Barbu. Mi-a dat lumea o groazã de telefoane sã-mi spunã ca Marius Martiº ne-a refuzat penalty-ul. Nu se mai poate aºa. Cã sã se elimine orice suspiciune ar fi mai bine ca delegãrile arbitrilor sã fie fãcute prin tragere la sorþi. Noi am fost primii care am susþinut ca delegãrile arbitrilor sã se facã aºa ºi am avut dreptate. N-am injurat pe nimeni", a declarat Gheorghe ªtefan. Aceeaºi opinie a fost împãrtãºitã ºi de Viorel Mestecãneanu, preºedintele Consiliului de Adminsitraþie al Ceahlãului. "Am vãzut penalty-ul nostru clar. Toatã lumea a zis cã a fost penalty refuzat de arbitru, dar cu toate astea nu e admisibil sã ratãm asemenea ocazii într-un meci. Speram ca în scurt timp Cristocea ºi Croitoru sã se integreze în lot ºi cu toþii sã scoatã echipa din subsolul clasamentului. Ei au adus-o acolo, ei trebuie s-o scoatã", a declarat Mestecãneanu.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
gelu cracana



Data �nscrierii: 16/Ian/2008
Mesaje: 47

MesajTrimis: Duminic�, 02 Mar 2008 20:14    Titlul subiectului: Ceahlaul-Faru 0-1 Rãspunde cu citat (quote)
Hizo: "Nu meritam sã pierdem"

Viorel Hizo
Antrenorul echipei Ceahlaul, Viorel Hizo, a declarat, dupa esecul de pe teren propriu, scor 0-1, cu Farul Constanta, ca echipa sa nu merita sa piarda.

"Nu meritam sã pierdem niciodatã acest meci. Am avut cinci-ºase evidente, chiar ºi cu poarta goalã. Dacã nu marchezi nu ai cum sã invingi. In minutul 29 arbitrul ne-a privat de o lovitura de la 11 metri. A fost o mare greºealã de arbitraj", a spus tehnicianul.
Supãrat Supãrat Supãrat Supãrat
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
gelu cracana



Data �nscrierii: 16/Ian/2008
Mesaje: 47

MesajTrimis: Vineri, 04 Apr 2008 7:48    Titlul subiectului: "Exclus!" Rãspunde cu citat (quote)
Ceahlãul nu se poate salva de la retrogradare decît pe teren. Situaþia de anul trecut, cînd s-a salvat datoritã nelicenþierii Deltei Tulcea, nu se va repeta, este convins preºedintele nemþenilor, Hacic Garabet. Toate echipele care se bat pentru promovare îndeplinesc condiþii pentru primul eºalon, ca ºi cele care se aflã deja în Liga I. "Exclus!", a exclamat Hacic Garabet, la o astfel de ipotezã. " A doua oarã nu se va mai întîmpla. Deja se cunosc echipele care vor intra în Liga I. Nu se pune problema ca Braºovul ºi Mediaºul, care au mai fost în prima divizie, sã nu poatã juca. CS Otopeni este o surprizã, dar are un potenþial financiar uriaº. Iar din Liga I, Rapidul ºi Poli Timiºoara sînt cluburi care-ºi pot plãti datoriile, pentru a putea fi licenþiate", a declarat Hacic Garabet.

Preºedintele Ceahlãului este convins însã cã echipa se va salva. Oficialul considerã cã ºi patru victorii pe teren propriu sînt suficiente. De aceea, a fãcut încã un apel cãtre public sã vinã la stadion, pentru a susþine echipa, în campania de salvare. Primul joc din seria celor decisive este cel cu UTA, de duminicã searã.


Sã nu spui la nimeni! Sã nu spui la nimeni! Sã nu spui la nimeni! Sã nu spui la nimeni!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
gelu cracana



Data �nscrierii: 16/Ian/2008
Mesaje: 47

MesajTrimis: Vineri, 04 Apr 2008 8:08    Titlul subiectului: Gheorghe ªtefan nu poate sã vândã clubul Ceahlãul Rãspunde cu citat (quote)
Preºedintele de onoare al clubului Ceahlãul Piatra Neamþ, Gheorghe ªtefan, a declarat, marþi, cã negocierile cu omul de afaceri Iulian Capetti pentru cedarea clubului nemþean au intrat în impas, cel puþin pânã la varã, transmite corespondentul Mediafax. "Negocierile cu domnul Capetti au intrat în impas, cel puþin pânã la varã", a spus ªtefan.

La rândul sãu, Capetti explicã motivul întreruperii negocierilor de preluare a clubului Ceahlãul. "Nu m-am înþeles cu domnul ªtefan la bani. Suma pe care o cere dumnealui mi se pare mare. Dânsul vrea sã-ºi recupereze toþi banii investiþi în acest club, dar eu mai am ºi alte variante spre care mã pot orienta", a afirmat Capetti.
Gheorghe ªtefan a precizat cã fostul agent FIFA, Ioan Becali, i-a promis cã din varã va gãsi un investitor care sã vinã la Ceahlãul. "Sunt dispus sã trec în planul secund la conducerea clubului Ceahlãul dacã va veni o persoanã care sã investeascã mai mult decât o pot face eu. Nu cred cã se va supãra domnul Ioan Becali dacã spun cã mi-a promis cã din aceastã varã îmi va gãsi un investitor la Ceahlãul. Dânsul este impresar ºi cunoaºte multã lume. Pentru mine nu conteazã dacã va fi vorba despre un investitor român sau strãin", a declarat ªtefan.
Mare pacat domnule primar, de cind ati intrat in politica la club e deranj mare, venim si plecam din liga 1 domnule primar.
Aplauze Aplauze Aplauze
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
gelu cracana



Data �nscrierii: 16/Ian/2008
Mesaje: 47

MesajTrimis: Vineri, 04 Apr 2008 8:11    Titlul subiectului: Nunta lui Chivu va avea loc la 6 iulie, la Palatul ªtirbey Rãspunde cu citat (quote)
Hihi Cãpitanul echipei naþionale a României, Cristian Chivu, se va cãsãtori cu Adelina Elisei la 6 iulie, ceremonia urmând sã aibã loc la Palatul ªtirbey, informeazã site-ul oficial al fotbalistului. Potrivit sursei citate, la eveniment vor fi aproape 500 de prieteni invitaþi. "Cristian Chivu ºi Adelina Elisei s-au hotãrât sã îºi înceapã viaþa în doi în decorul de vis al Domeniului ªtirbey din oraºul Buftea, la începutul acestei veri.

Au bãtut în cuie data de 6 iulie, au semnat contractul cu Bucharest Arena - firma care deþine domeniul ºi le va organiza nunta în cele mai mici detalii - ºi au intrat oficial pe ultima sutã de metri cu emoþiile ºi speranþele de viitor. Cristi ºi Adelina nu au nicio îndoialã cã ziua de 6 iulie 2008 va fi cea mai frumoasã din viaþa lor ºi sunt convinºi cã petrecerea din Sala Regina Maria va fi perfectã, memorabilã ºi unicã. La fel ca miile de zile ce vor urma, la fel ca dansul de la miezul nopþii, la fel ca orice basm în care cea mai frumoasã prinþesã îºi uneºte destinul cu prinþul-cãpitan", noteazã site-ul cristianchivu.ro.
Hihi Hihi Hihi D'oh! D'oh! D'oh!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
gelu cracana



Data �nscrierii: 16/Ian/2008
Mesaje: 47

MesajTrimis: Vineri, 04 Apr 2008 8:22    Titlul subiectului: Nouã puncte sub Pietricica! Rãspunde cu citat (quote)
Rezultatele înregistrate de Mircea Oprea ºi coechipierii în acest retur l-ar putea determina pe Viorel Mestecãneanu sã pãrãseascã Ceahlãul în varã
Preºedintele CA al nemþenilor, Viorel Mestecãneanu, spune cã la finele sezonului va urma o serie de mãsuri administrative.
Oficialul Ceahlãului mai adaugã cã în urmãtoarele meciuri echipa trebuie sã câºtige partidele de pe teren propriu pentru a se salva de la retrogradare.
„Eu am încredere cã Viorel Hizo va scoate echipa la liman, pentru cã de-acum înainte nu mai are ce sã ni se întâmple. Probabil, la varã, când Viorel Hizo o sã plece, o sã plecãm cu toþii de aici. Pânã atunci, Viorel Hizo nu pleacã, deºi mulþi ºi-ar dori asta“, au fost cuvintele oficialului nemþean.
„Este adevãrat cã avem nevoie de un ºoc la echipã, dar nu este vorba de ºocul unei demisii a domnului Hizo ºi nici al demiterii dânsului din partea conducerii. Avem nevoie de ºocul unei victorii cu UTA. Ne dorim nouã puncte cu Aradul, Mioveniul ºi „U“ Cluj pentru a scãpa de retrogradare“, a mai spus acesta.
Viorel Mestecãneanu, preºedinte CA Ceahlãul: Probabil, la varã, când Viorel Hizo o sã plece, o sã plecãm cu toþii de aici
13 Acesta este numãrul de jucãtori aduºi la Ceahlãul în acest an, fãrã ca vreunul „sã confirme“
Aplauze Aplauze Aplauze Aplauze
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
gelu cracana



Data �nscrierii: 16/Ian/2008
Mesaje: 47

MesajTrimis: Vineri, 04 Apr 2008 8:26    Titlul subiectului: ªtefan: "Giovani mã ajutã sã vând Ceahlãul" Rãspunde cu citat (quote)
Gheorghe ªtefan, preºedintele onorific al clubului Ceahlãul Piatra Neamþ, a declarat cã a apelat la procuratorul Ioan Becali pentru a gãsi din varã un investitor care sã vinã la Ceahlãul.
"Sunt dispus sã trec în planul secund la conducerea clubului, dacã va veni o persoanã care sã investeascã mai mult decât o pot face eu " a spus ªtefan.
Oficialul nemþean a declarat cã, în acest moment, negocierile cu potenþialii cumpãrãtori se aflã în impas.
Sã nu spui la nimeni! Sã nu spui la nimeni! Sã nu spui la nimeni!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
publicitate
Pagina de start a forumului Monitorul de Neamt // Sustineti echipa favorita Creazã un subiect nou   Rãspunde la subiect
Du-te la pagina Anterioar�  1, 2

 
Nu pute�i crea un subiect nou �n acest forum
Nu pute�i r�spunde �n subiectele acestui forum
Nu pute�i modifica mesajele proprii din acest forum
Nu pute�i �terge mesajele proprii din acest forum
Nu pute�i vota �n chestionarele din acest forum
Webdesign by webber.ro | Powered by SiteManager CMS
©2003-2006 Drepturile de autor asupra întregului continut al acestui site apartin în totalitate Grupul de Presa Accent SRL Piatra Neamt
Reproducerea totalã sau partialã a materialelor este permisã numai cu acordul Grupului de Presa Accent Piatra Neamt.