Monitorul de Neamt si Roman ziar cotidian din judetul Neamt
 Ultimele StiriStiri azi    Arhiva de stiriArhiva    Cãutare articol în arhivaCãutare    Anunturi de Mica Publicitate NeamtAnunturi    Forum de discutiiForum    Redactia Monitorul de Neamt si RomanRedactia  
AutentificareAutentificare / �nregistrare 
Gondoperla
Pagina de start a forumului Monitorul de Neamt // Administratie locala Creazã un subiect nou   Rãspunde la subiect
Subiectul anterior :: Subiectul urm�tor  
Autor Mesaj
New
Vizitator





MesajTrimis: Mar�i, 27 Dec 2005 16:36    Titlul subiectului: Gondoperla Rãspunde cu citat (quote)
Tocmai am citit denumirile aprobate ale viitoarelor atractii turistice din Piatra Neamt. Asta cu Gondoperla intrece orice imaginatie. Oare chiar nu isi da nimeni seama cit de ridicol suna? In contextul in care zona Neamt vrea sa fie inclusa in circuitul turistic international! Pe cit de bine suna Skylift, pe atit de taraneste si primitiv suna Gondoperla. Parca e o denumire data in ris, un fel de struto-camila. Incercati sa pronuntati cu accent englezesc! Sint foarte dezamagita de aceasta denumire, imi vine sa scriu un mesaj de protest, dar stiu ca nu ar avea consecinte. Si unde mai pui ca cea care a propus aceasta ineptie a fost premiata!!
Foarte supãrat Nu e oportun sa fii original cu riscul de a deveni ridicol!
Sus
traktorist



Data �nscrierii: 26/Dec/2005
Mesaje: 179
Loca�ie: SMT

MesajTrimis: Duminic�, 01 Ian 2006 18:33    Titlul subiectului: Re: Gondoperla Rãspunde cu citat (quote)
New a scris:
Tocmai am citit denumirile aprobate ale viitoarelor atractii turistice din Piatra Neamt. Asta cu Gondoperla intrece orice imaginatie. Oare chiar nu isi da nimeni seama cit de ridicol suna? In contextul in care zona Neamt vrea sa fie inclusa in circuitul turistic international! !

Turism international, care vrea sa zica ! Ce ti-e si cu Internationala asta !
Poate va fi daca inclinati turnul cu ceas din fata liceului Petru Rares, puneti palmieri la strand si dansati din buric ca cele din Hawaii.
In baza banilor de turim, nu va puneti portofelele la muiat !
P Neamt este un oras mic, ca dac mergi mai repede, intr-o ora ai intrat in papusoaie.....
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Adresa AIM
admin
Site Admin


Data �nscrierii: 01/Ian/2000
Mesaje: 157
Loca�ie: web

MesajTrimis: Mar�i, 03 Ian 2006 2:23    Titlul subiectului: Re: Gondoperla Rãspunde cu citat (quote)
traktorist a scris:
P Neamt este un oras mic, ca dac mergi mai repede, intr-o ora ai intrat in papusoaie.....

Nu conteaza marimea Wink sau doar asa ne consolam noi barbatii?
Ex: Cel mai mic stat din lume, Vaticanul, este un foarte important centru turistic international.
Concluzia(mea): 1. tre' sa ai ce arata; 2. tre' sa stii sa-l arati; 3. tre' sa stie lumea ca existi (sa te promovezi)

O parere umila...
_________________
monitorulneamt.ro
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Viziteazã site-ul autorului
r&c



Data �nscrierii: 24/Sep/2005
Mesaje: 124
Loca�ie: italy

MesajTrimis: Mar�i, 03 Ian 2006 9:32    Titlul subiectului: Rãspunde cu citat (quote)
Citat:
Concluzia(mea): 1. tre' sa ai ce arata; 2. tre' sa stii sa-l arati; 3. tre' sa stie lumea ca existi (sa te promovezi)

tre sa ai cu cine face treaba de calitate in primul rand as zice eu Fericit
_________________
Dramele se desfasoara in interiorul nostru,tragediile afara.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteazã site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
GIGI Tarata
Vizitator





MesajTrimis: Mar�i, 03 Ian 2006 13:01    Titlul subiectului: Bravo Rãspunde cu citat (quote)
Nu e problema de nume;problema ca intreaga idee e o mare idiotenie.
Sunt probleme sociale uriase,oameni fara casa,fara locuri de munca si tovarasii ce ne conduc fac gondoperle si lifturi spre cer.
Sunt sigur ca o sa ne tina si de foame si de cald cand o sa ne uitam la aceste minunatii.
Felicitari multe mintilor luminate din primarie!
Sus
traktorist



Data �nscrierii: 26/Dec/2005
Mesaje: 179
Loca�ie: SMT

MesajTrimis: Mar�i, 03 Ian 2006 16:52    Titlul subiectului: Re: Bravo Rãspunde cu citat (quote)
GIGI Tarata a scris:
Nu e problema de nume;problema ca intreaga idee e o mare idiotenie.
Sunt probleme sociale uriase,oameni fara casa,fara locuri de munca si tovarasii ce ne conduc fac gondoperle si lifturi spre cer.
Sunt sigur ca o sa ne tina si de foame si de cald cand o sa ne uitam la aceste minunatii.
Felicitari multe mintilor luminate din primarie!

Case, locuri de munca, etc, sint probleme personale.
" oaia care nu-si poate duce lina , sa o manince lupu ' ! "
Dar nici Primaria nu are voie sa faca asemenea proiecte si sa-l faca apoi cadou unor circiumari folosind banii contribuabilului.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Adresa AIM
New
Vizitator





MesajTrimis: Miercuri, 04 Ian 2006 23:19    Titlul subiectului: Rãspunde cu citat (quote)
Pentru Traktoristu':
te criticam undeva ca esti prea acid cu dezvoltarea turismului in PN, dar acum ai zis-o pe cea dreapta: CASELE, LOCURILE DE MUNCA SINT PROBLEME PERSONALE, NU SOCIALE. Sint absolut perfect de acord cu asta. Din pacate, in Ro. exista o piedica importanta sa te implinesti material si profesional: coruptia. Poti sa muncesti pe brinci si sa fii oricit de destept, sansele sa-ti fie recunoscute meritele sint minime. Si atunci ramine sa te plafonezi si te multumesti cu putin. Sau s-o iei la sanatoasa, prin alte tari. Dar pentru asta iti trebuie niscai' curaj si sa vrei sa faci ceva exclusiv prin propriile forte. Asta ar fi un al doilea impediment in calea realizarii: neincrederea in sine, lenea si frica de necunoscut, toate la un loc. Parerea mea.
Sus
traktorist



Data �nscrierii: 26/Dec/2005
Mesaje: 179
Loca�ie: SMT

MesajTrimis: Joi, 05 Ian 2006 2:46    Titlul subiectului: Rãspunde cu citat (quote)
New a scris:
Pentru Traktoristu':
Sau s-o iei la sanatoasa, prin alte tari. Dar pentru asta iti trebuie niscai' curaj si sa vrei sa faci ceva exclusiv prin propriile forte. Asta ar fi un al doilea impediment in calea realizarii: neincrederea in sine, lenea si frica de necunoscut, toate la un loc. Parerea mea.


Odata , cind eram tinar si frumos, am socotit si eu la fel. Toate cele rele se pot intimpla !!!!!! Si e corect !
Apoi am socotit care este sansa sa se intimple toate odata, in acelasi timp ! Cam mica ! Si asta pe vremea cind granitza se trecea pe sub pusca granicerului.
Curaj ! Orice om cinstit reuseste ! De harnicit , te harnicesti de nevoie si cind vezi ca se alege ceva.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Adresa AIM
Vizitator






MesajTrimis: Vineri, 06 Ian 2006 16:17    Titlul subiectului: Rãspunde cu citat (quote)
Ei, vezi ca e buna si matematica la ceva? Si tu chiar te-ai priceput de-ai socotit bine! Si eu am reusit un rezultat pozitiv, dar nu vreau sa ma laud aici pe forum.
Sus
Vizitator






MesajTrimis: Miercuri, 15 Feb 2006 0:19    Titlul subiectului: Re: Bravo Rãspunde cu citat (quote)
Citat:

Case, locuri de munca, etc, sint probleme personale.
" oaia care nu-si poate duce lina , sa o manince lupu ' ! "
Dar nici Primaria nu are voie sa faca asemenea proiecte si sa-l faca apoi cadou unor circiumari folosind banii contribuabilului.
[/quote]

Asta a zis-o acum cateva zile un deputat PSD care a anuntat va vrea sa fie si el primar. O s-o spuna, cand o fi campanie, si vreun peremist care, de cat sa gandeasca, mai bine recita idioteniile altora.
In loc de iconite, de ce nu va publicati carnetele de partid???????????? Drãcusor
Sus
publicitate
Pagina de start a forumului Monitorul de Neamt // Administratie locala Creazã un subiect nou   Rãspunde la subiect

 
Nu pute�i crea un subiect nou �n acest forum
Nu pute�i r�spunde �n subiectele acestui forum
Nu pute�i modifica mesajele proprii din acest forum
Nu pute�i �terge mesajele proprii din acest forum
Nu pute�i vota �n chestionarele din acest forum
Webdesign by webber.ro | Powered by SiteManager CMS
©2003-2006 Drepturile de autor asupra întregului continut al acestui site apartin în totalitate Grupul de Presa Accent SRL Piatra Neamt
Reproducerea totalã sau partialã a materialelor este permisã numai cu acordul Grupului de Presa Accent Piatra Neamt.