Monitorul de Neamt si Roman ziar cotidian din judetul Neamt
 Ultimele StiriStiri azi    Arhiva de stiriArhiva    Cãutare articol în arhivaCãutare    Anunturi de Mica Publicitate NeamtAnunturi    Forum de discutiiForum    Redactia Monitorul de Neamt si RomanRedactia  
AutentificareAutentificare / �nregistrare 
Ce pãpãm de Craciun si Revelion?
Du-te la pagina 1, 2  Urm�toare
Pagina de start a forumului Monitorul de Neamt // Ce pãpãm mâine? Creazã un subiect nou   Rãspunde la subiect
Subiectul anterior :: Subiectul urm�tor  
Autor Mesaj
admin
Site Admin


Data �nscrierii: 01/Ian/2000
Mesaje: 157
Loca�ie: web

MesajTrimis: Joi, 03 Noi 2005 18:35    Titlul subiectului: Ce pãpãm de Craciun si Revelion? Rãspunde cu citat (quote)
Ce pãpãm de Craciun si Revelion?
Momentul în care gospodinele îsi pot arãta adevãrata valoare si îsi pot impresiona familia, prietenii si colegii cu mâncaruri alese, traditionale sau mai exotice se apropie.
Ce retete pregatiti pentru aceste ocazii?
Ce secrete culinare stiti?
_________________
monitorulneamt.ro
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Viziteazã site-ul autorului
r&c



Data �nscrierii: 24/Sep/2005
Mesaje: 124
Loca�ie: italy

MesajTrimis: Mar�i, 22 Noi 2005 9:25    Titlul subiectului: Rãspunde cu citat (quote)
O sa gatesc (impreuna cu un prieten de familie)(el e AS) mai multe feluiri:
-aperitive de peste (REVELION)
-aperitive de carne, legume (CRACIUN);
-salata boeuf, mixt de friptura la tava (de porc, de vita, de pui, de iepure, de oaie) CRACIUN
-garnitura de hribi, cartofi nature;
-de revelion ceva din peste (tot asa mai multe feluri)
-desert tort de ciocolata, parajituri cu nuci (daca ne ajung din tara) :wink: astea le gateste nevasta prietenului nostru;
-sampanie, vin, vin fiert, ceai, apa, suc.
Dar voi ce faceti? Poate ma inspirati. Bineinteles ca n-o sa aiba gustul pe care il are acasa mancarea, dar asta e. :cry: :mrgreen:
_________________
Dramele se desfasoara in interiorul nostru,tragediile afara.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteazã site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
lili



Data �nscrierii: 03/Noi/2005
Mesaje: 24
Loca�ie: pn

MesajTrimis: Mar�i, 22 Noi 2005 15:15    Titlul subiectului: Rãspunde cu citat (quote)
ia, sa vedem!
pt. Craciun: salata de piept de pui cu maioneza, salata de boeuf, aperitive calde si reci, ciorbita de vitel cu smantanica, friptura de purcel la tava, sarmalute si ardei umpluti, "pelincile Domnului", cozonaci si alte prajituri.
pt. Anul Nou: ciorba de burta, gratar la 12 noaptea din carne de purcel, piftie din carne de curcan sau porc afumat, aperitive reci si calde, tort diplomat, prajituri mixte si binenteles sampanie!
spor la treaba si pofta buna!
_________________
nihil sine Deo!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
IoanR



Data �nscrierii: 20/Noi/2005
Mesaje: 14
Loca�ie: Finlanda

MesajTrimis: Mar�i, 22 Noi 2005 23:07    Titlul subiectului: Re: Ce pãpãm de Craciun si Revelion? Rãspunde cu citat (quote)
-----

Ultima modificare efectuat� de c�tre IoanR la Mar�i, 19 Iun 2007 11:55, modificat de 1 dat� �n total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
r&c



Data �nscrierii: 24/Sep/2005
Mesaje: 124
Loca�ie: italy

MesajTrimis: Miercuri, 23 Noi 2005 9:04    Titlul subiectului: Rãspunde cu citat (quote)
Citat:
Specialitatea/secretul mamei soacre fiind icrele de somon in mango.


Ia trege-o de limba si vina sa ne ne povestesti reteta . :wink:
_________________
Dramele se desfasoara in interiorul nostru,tragediile afara.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteazã site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
IoanR



Data �nscrierii: 20/Noi/2005
Mesaje: 14
Loca�ie: Finlanda

MesajTrimis: Joi, 24 Noi 2005 23:07    Titlul subiectului: Rãspunde cu citat (quote)
---

Ultima modificare efectuat� de c�tre IoanR la Mar�i, 19 Iun 2007 11:55, modificat de 1 dat� �n total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Vizitator






MesajTrimis: S�mb�t�, 26 Noi 2005 8:55    Titlul subiectului: Rãspunde cu citat (quote)
SA stii ca o sa incerc si eu aceasta reteta(pare super) Fericit ador pestele -in orice maniera.Eu cred ca o sa adaug un pic de lamaie si un pic de ulei de masline crud.
Sus
r&c



Data �nscrierii: 24/Sep/2005
Mesaje: 124
Loca�ie: italy

MesajTrimis: S�mb�t�, 26 Noi 2005 8:56    Titlul subiectului: Rãspunde cu citat (quote)
Citat:
SA stii ca o sa incerc si eu aceasta reteta(pare super) ador pestele -in orice maniera.Eu cred ca o sa adaug un pic de lamaie si un pic de ulei de masline crud.


Eu am scris sunt grabita si uit sa ma inregistrez -scuze :oops:
_________________
Dramele se desfasoara in interiorul nostru,tragediile afara.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteazã site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
New
Vizitator





MesajTrimis: Vineri, 02 Dec 2005 18:12    Titlul subiectului: pentru Lili baby Rãspunde cu citat (quote)
Ce mi-a placut mesajul lui Lili: ciorbita, smintinica, vitel, purcel, sarmalute...
trecind peste diminutive, chiar mi se face foame.
Sus
lili



Data �nscrierii: 03/Noi/2005
Mesaje: 24
Loca�ie: pn

MesajTrimis: Luni, 12 Dec 2005 15:53    Titlul subiectului: Rãspunde cu citat (quote)
salut! da, new, am scris asa deoarece am o fetita mica de 2 ani si noi asa vb.!si cu multe povesti din acestea mancam si doar daca mancarica este bunuta si calduta, pt micuta!(ha, iar am bagat diminutive!)apropo, samabata am facut un pui cu smantana, o minune si apoi, o crema de zahar ars... Fericit
_________________
nihil sine Deo!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
traktorist



Data �nscrierii: 26/Dec/2005
Mesaje: 179
Loca�ie: SMT

MesajTrimis: S�mb�t�, 07 Ian 2006 23:10    Titlul subiectului: Rãspunde cu citat (quote)
lili a scris:
salut! da, new, am scris asa deoarece am o fetita mica de 2 ani si noi asa vb.!si cu multe povesti din acestea mancam si doar daca mancarica este bunuta si calduta, pt micuta!(ha, iar am bagat diminutive!)apropo, samabata am facut un pui cu smantana, o minune si apoi, o crema de zahar ars... :)



crema cu zahar ars ???????
Asta se facea pe vremuri cind era criza de mirodenii si asemenea. Se mai face asa ceva ? Da' prune uscate cu zahar faci ?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Adresa AIM
lili



Data �nscrierii: 03/Noi/2005
Mesaje: 24
Loca�ie: pn

MesajTrimis: Luni, 09 Ian 2006 11:40    Titlul subiectului: Rãspunde cu citat (quote)
buna, tractorist! nu stiu sa fac, dar daca as sti as face-o, ca nu mi-e rusine sa fac ceea ce am invatat de la mama! prefer mancarea facuta in casa si nu porcariile din marketuri! iar daca ai manca un tort facut cu crema caramel cred ca ai mai cere vreo 2-3 portii asa de bun este! nu vb in necunostinta de cauza,ok? apropo, cred ca nick-ul ti se potriveste!
_________________
nihil sine Deo!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
traktorist



Data �nscrierii: 26/Dec/2005
Mesaje: 179
Loca�ie: SMT

MesajTrimis: Vineri, 13 Ian 2006 4:59    Titlul subiectului: Rãspunde cu citat (quote)
ssssssssss

Ultima modificare efectuat� de c�tre traktorist la S�mb�t�, 17 Feb 2007 5:32, modificat de 1 dat� �n total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Adresa AIM
Catalin



Data �nscrierii: 08/Noi/2005
Mesaje: 22
Loca�ie: Roman, jud. Neamt

MesajTrimis: Luni, 18 Dec 2006 11:10    Titlul subiectului: Rãspunde cu citat (quote)
Un raspuns pe masura: Papam de Craciun si de Revelion dupa fondurile bugetare alocate in decursul anului Hihi
_________________
"Tratamentul uneori este mai nociv decat boala in sine"
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteazã site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
traktorist



Data �nscrierii: 26/Dec/2005
Mesaje: 179
Loca�ie: SMT

MesajTrimis: Miercuri, 27 Dec 2006 1:53    Titlul subiectului: Rãspunde cu citat (quote)
bbbb
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Adresa AIM
publicitate
Pagina de start a forumului Monitorul de Neamt // Ce pãpãm mâine? Creazã un subiect nou   Rãspunde la subiect
Du-te la pagina 1, 2  Urm�toare

 
Nu pute�i crea un subiect nou �n acest forum
Nu pute�i r�spunde �n subiectele acestui forum
Nu pute�i modifica mesajele proprii din acest forum
Nu pute�i �terge mesajele proprii din acest forum
Nu pute�i vota �n chestionarele din acest forum
Webdesign by webber.ro | Powered by SiteManager CMS
©2003-2006 Drepturile de autor asupra întregului continut al acestui site apartin în totalitate Grupul de Presa Accent SRL Piatra Neamt
Reproducerea totalã sau partialã a materialelor este permisã numai cu acordul Grupului de Presa Accent Piatra Neamt.