Monitorul de Neamt si Roman ziar cotidian din judetul Neamt
 Ultimele StiriStiri azi    Arhiva de stiriArhiva    Cãutare articol în arhivaCãutare    Anunturi de Mica Publicitate NeamtAnunturi    Forum de discutiiForum    Redactia Monitorul de Neamt si RomanRedactia  
AutentificareAutentificare / �nregistrare 
Bancuri, glume, etc.
Pagina de start a forumului Monitorul de Neamt // ÃŽntre prieteni Creazã un subiect nou   Rãspunde la subiect
Subiectul anterior :: Subiectul urm�tor  
Autor Mesaj
1990



Data �nscrierii: 19/Dec/2005
Mesaje: 19

MesajTrimis: Miercuri, 28 Dec 2005 11:02    Titlul subiectului: Bancuri, glume, etc. Rãspunde cu citat (quote)
7 curiozitati la barbati:
1. Toti barbatii suntem al dracului de ocupati.
2. Desi suntem ocupati avem vreme de femei.
3. Desi avem vreme de femei nu prea ne intereseaza de ele.
4. Desi nu prea ne intereseaza femeile, tot timpul avem una langa noi.
5. Desi tot timpul avem una linga noi, ne mai "dam'si la alta sau altele.
6. Desi ne mai dam la alta sau altele ne enervam daca femeia cu care
suntem ne paraseste.
7. Desi femeia cu care suntem ne paraseste, tot nu invatam din greselile
pe care le facem (si tot ne mai dam la altele).

-------------------------------------------------------

7 curiozitati la femei:
1. Ptr. o femeie este tot timpul importanta securitatea "materiala".
2. Desi este important a supravietui din punct de vedere material, ele tot
timpul isi cumpara haine scumpe.
3. Desi ele tot timpul isi cumpara haine scumpe,niciodata nu au cu ce sa
se imbrace.
4. Desi ele zic ca nu au niciodata cu ce sa se imbrace, tot timpul se
imbraca frumos.
5. Desi tot timpul se imbraca frumos, haina pe care o pun pe ele este doar
"carpa veche".
6. Desi ele zic ca este doar o "carpa veche" se asteapta de la tine sa
faci complimente.
7. Desi tu incerci sa le faci complimente, ele nu te cred niciodata ...!

Un An Nou cu bucurii tuturor nemtenilor si exnemtenilor.

1990.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
admin
Site Admin


Data �nscrierii: 01/Ian/2000
Mesaje: 157
Loca�ie: web

MesajTrimis: Mar�i, 03 Ian 2006 3:07    Titlul subiectului: Doi copii Rãspunde cu citat (quote)
doi copii numarau o bila...

Ooops! Râzând
_________________
monitorulneamt.ro


Ultima modificare efectuat� admin la Mar�i, 03 Ian 2006 9:37, modificat de 2 ori �n total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Viziteazã site-ul autorului
admin
Site Admin


Data �nscrierii: 01/Ian/2000
Mesaje: 157
Loca�ie: web

MesajTrimis: Mar�i, 03 Ian 2006 3:12    Titlul subiectului: Blondele Rãspunde cu citat (quote)
- De ce tin blondele neaparat sa-si ia prezervativ?
- ???
- Ca sa-si ia si la pachet

Ooops! Nu e bine...
_________________
monitorulneamt.ro


Ultima modificare efectuat� admin la Mar�i, 03 Ian 2006 9:38, modificat de 2 ori �n total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Viziteazã site-ul autorului
admin
Site Admin


Data �nscrierii: 01/Ian/2000
Mesaje: 157
Loca�ie: web

MesajTrimis: Mar�i, 03 Ian 2006 3:14    Titlul subiectului: Rãspunde cu citat (quote)
Un neuron in capul unui barbat: Hello, e cineva? Ma aude cineva? Si tot merge in jur intrebind daca mai era vreunul ca el pana aproape isi pierde speranta. Cand dintr-o data o voce indepartata ii raspunde: Hei, dar ce faci tu singur acolo sus; suntem toti aici joooos!


Ooops! Rusinos
_________________
monitorulneamt.ro
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Viziteazã site-ul autorului
r&c



Data �nscrierii: 24/Sep/2005
Mesaje: 124
Loca�ie: italy

MesajTrimis: Miercuri, 04 Ian 2006 8:55    Titlul subiectului: Rãspunde cu citat (quote)
- Ale matale's oile? intreba un turist pe un cioban.
- Incontestabil.
- Ia te uita !!! Si le duci la pascut?
- Mais non. La autofurajare Fericit
_________________
Dramele se desfasoara in interiorul nostru,tragediile afara.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteazã site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
1990



Data �nscrierii: 19/Dec/2005
Mesaje: 19

MesajTrimis: Luni, 23 Ian 2006 11:36    Titlul subiectului: Culmea curateniei a partilor intime....... Rãspunde cu citat (quote)
La un post de radio din Southgate MI s-a facut un concurs cu un premiu generos pentru cine povesteste cea mai rusinoasa intamplare prin care a trecut.

Castigatoarea acestui concurs a povestit urmatoarele:
"In acea zi aveam de facut o vizita la ginecolog, la ora 08.00. Intamplarea a facut ca fiica mea cea mica sa planga toata noaptea, iar de dimineata m-am trezit tarziu. Asa ca am imbracat repede copiii sa-i trimit la scoala, dupa care fuga la baie.
Cum doream sa ma prezint cat mai curata (ca orice femeie care merge la ginecolog) si nu mai aveam timp de dus, iau repede primul prosop pe care-l vad in baie, il ud si ma spal bine pe partile intime, ies din casa in viteza, sofez ca nebuna, ajung la cabinet, intru si cum deja stiam ce am de facut ma asez pe marginea patului si zbor cu gandul in alta parte.
Aud medicul care zice :
- OOO, astazi am facut un efort special ca sa aratam bine!

Seara, acasa fiica mea intreaba:
- Mama unde e prosopelul meu?
- Nu stiu draga. Ia si tu altul curat din dulapior, ii raspund.
- Nu! Eu il vreau pe ala pe care l-am lasat dimineata in baie! Aveam sclipiciul si stelutele lipicioase pe el.


In acel moment am inteles ce a vrut sa spuna medicul.... "

Fericit 1990
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
1990



Data �nscrierii: 19/Dec/2005
Mesaje: 19

MesajTrimis: Luni, 23 Ian 2006 11:42    Titlul subiectului: Rãspunde cu citat (quote)
Un cuplu în vîrstã ( el fost traktorist) stã ca întotdeauna pentru micul dejun pe terasã. Deodatã, soþia se apleacã peste masã ºi îi trage soþului una de-l lipeºte cu spatele de scaun. O vreme e liniºte, apoi întreabã bãtrînul mirat:
- Pentru ce dracu' a fost asta?
- Pentru 45 ani de sex nereuºit.
El stã pe gînduri afundat în scaun. Dupã o vreme, se ridicã ºi îi trage ei una peste cap de zboarã cu tot cu scaun de pe terasã.
- Da' tu de ce ai fãcut asta? zbiarã ea la el.
- De unde ºtii tu diferenþa dintre un sex reuºit ºi unul nereuºit?

_______________________________________
"Daca ai vointa, poti sa muti si muntii din loc. Daca ai creier, ii lasi acolo, ca nu te deranjeaza!" Fericit 1990
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
r&c



Data �nscrierii: 24/Sep/2005
Mesaje: 124
Loca�ie: italy

MesajTrimis: Luni, 23 Ian 2006 14:03    Titlul subiectului: Rãspunde cu citat (quote)
Un barbat foarte aratos si increzator in sine intra intr-un bar si ia loc langa cea mai atragatoare femeie de acolo. El ii da tipei o aruncatura de ochi rapida, se uita cu atentie in jur si apoi se uita foarte atent la
ceas pentu cateva clipe. Femeia observa asta si intreaba:
- A intarziat la intalnire?
- Nu, raspunde el, dar am cumparat acest ceas cu totul deosebit si am iesit sa il testez.
Atunci, femeia intrigata spune:
- Un ceas de mana? Ce il face atat de deosebit?
- Se bazeaza pe undele alfa pentru a-mi comunica telepatic lucrurile ascunse din jur, a explicat el.
- Si ce iti spune acum?
- Ei bine, imi spune ca nu ai nici un fel de lenjerie pe tine.
Femeia chicoteste si raspunde:
- Ei bine, inseamna ca e stricat, pentru ca eu port setul complet!.
Barbatul incepe sa bata in gemuletul ceasului si spune:
- Dracu' sa il ia! Ba nu, nu e stricat... e doar cu o ora inainte!
_________________
Dramele se desfasoara in interiorul nostru,tragediile afara.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteazã site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
traktorist



Data �nscrierii: 26/Dec/2005
Mesaje: 179
Loca�ie: SMT

MesajTrimis: Luni, 23 Ian 2006 18:11    Titlul subiectului: Rãspunde cu citat (quote)
Undeva , pe o strada foarte intunecata, era o masina oprita , cu lumina in interior aprinsa.
E echipa de politie se apropie si vad un barbat in masina citind ziarul linistit si o femeiusca pe bancheta din spate crosetind.
Ceva e suspect aici......
- Ce faceti aici ?
- Citesc ziarul !
- Si eu crosetez !
se uita atent politzaiul la fata , care pare a fi minora si zice...
- Citzi ai domnisoara ?
La care tipul cu ziarul zice repede si vesel ! Peste 2 ore implineste 18 ani !!!!!!!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Adresa AIM
1990



Data �nscrierii: 19/Dec/2005
Mesaje: 19

MesajTrimis: Luni, 23 Ian 2006 19:17    Titlul subiectului: Examenul la logica..... Rãspunde cu citat (quote)
Un student care pica la examenul de logica se duce la prof si il intreaba, daca ar putea cadea la o intelegere cu el pt o nota mai buna, in caz ca ii demonstreaza, ca nici el, prof-ul, nu este bun in logica. Dupa ce s-au inteles studentul ii pune urmatoarea intrebare: "Ce este legal dar ilogic, ilegal dar logic si ilegal si ilogic in acelasi context?" Prof-ul habar nu are de raspuns si schimba nota din 3 in 8, dar nu are liniste pana nu afla aspunsul si se hotareste, sa intrebe pe cel-mai-cel-mai student la logica, de la care afla urmatorul raspuns: 'Dvs aveti 62 de ani si sunteti casatorit cu o femeie de 28 de ani. Asta este legal dar ilogic. Sotia are un lover de 25 de ani. Asta este logic dar ilegal. Dvs schimbati nota unui student fara nici un motiv intemeiat, care este in acelasi timp loverul sotiei. Aceasta este nu numai ilegal dar si ilogic!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
r&c



Data �nscrierii: 24/Sep/2005
Mesaje: 124
Loca�ie: italy

MesajTrimis: Mar�i, 24 Ian 2006 9:02    Titlul subiectului: Rãspunde cu citat (quote)
Sotia mea si cu mine cunoastem secretul pentru a mentine o casatorie solida:

1. De doua ori pe saptamana mergem intr-un restaurant dragut,bem vin, mincare buna si companie... ea merge marti, eu vineri.

2. Dormim in paturi separate, eu la Piatra -Neamt, ea la Iasi.

3. O duc peste tot, dar ea reuseste mereu sa gaseasca drumul inapoi.

4. Am intrebat-o unde vrea sa mearga pentru aniversarea casatoriei si mi-a raspuns: "intr-un loc unde nu am mai fost demult".
I-am sugerat bucataria.

5. Ne tinem de mina mereu. Daca nu o fac, incepe sa cheltuiasca.

6. Are un robot de bucatarie electric, un storcator electric, un prajitor electric si zice ca sint prea multe in casa, nu are loc de unde sa stea. Asa ca i-am cumparat un scaun electric.

7. Mi-a spus ca masina nu merge, ca are apa in carburator.
Am intrebat unde e masina: "in lac".

8. A facut o masca de argila. Pentru doua zile a fost frumoasa foc.
Apoi si-a spalat masca de pe fata.

9.A urmarit camionul de gunoi, urlind dupa el: sunt in intirziere pt gunoi? Soferul a raspuns: "nu, salta inauntru!"

10. Aminteste-ti mereu, casatoria e prima cauza a divortului.

11. Nu am vorbit cu sotia mea de11 luni. Nu indrazneam sa o intrerup.

12. Ultima cearta a fost din cauza mea.
A intrebat "ce e pe televizor", iar eu am raspuns: "praf".

13. La inceput, Dumnezeu a creat pamintul si s-a odihnit.
Apoi a creat barbatul si s-a odihnit.
Apoi a creat femeia.
Si nici barbatul, nici Dumnezeu nu s-au mai odihnit niciodata si nici nu o vor mai face in vecii vecilor.
_________________
Dramele se desfasoara in interiorul nostru,tragediile afara.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteazã site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
r&c



Data �nscrierii: 24/Sep/2005
Mesaje: 124
Loca�ie: italy

MesajTrimis: Joi, 26 Ian 2006 14:58    Titlul subiectului: Rãspunde cu citat (quote)
http://www.trashhero.ch/viewpage.php?page_id=35
_________________
Dramele se desfasoara in interiorul nostru,tragediile afara.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteazã site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
admin
Site Admin


Data �nscrierii: 01/Ian/2000
Mesaje: 157
Loca�ie: web

MesajTrimis: Duminic�, 12 Feb 2006 11:15    Titlul subiectului: Dragostea la români Rãspunde cu citat (quote)
Dragostea la români...

Ion si a lui Mãrie stãteau în pat.
Ion plictisit, Mãria avea chef de ceva actiune.
Mãria: Ioane, pun pariu cã nu mã gãsesti?
La care Ion: da' pui pariu cã nu te caut?

---------------------------------------

Ion vine de la pãdure, si-o surprinde în casã pe Mãria cu Gheorghe fãcând sex.
- Mã, Mãrie, tie nu ti-e rusine? Eu muncesc ca prostul si iti aduc de toate, si iti fac pe plac.
Tu, Mãrie, tu mã faci de rusine. Si tu, Gheorghe, mã, Gheorghe, mãcar opreste-te când vorbesc eu.

.
_________________
monitorulneamt.ro
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Viziteazã site-ul autorului
publicitate
Pagina de start a forumului Monitorul de Neamt // ÃŽntre prieteni Creazã un subiect nou   Rãspunde la subiect

 
Nu pute�i crea un subiect nou �n acest forum
Nu pute�i r�spunde �n subiectele acestui forum
Nu pute�i modifica mesajele proprii din acest forum
Nu pute�i �terge mesajele proprii din acest forum
Nu pute�i vota �n chestionarele din acest forum
Webdesign by webber.ro | Powered by SiteManager CMS
©2003-2006 Drepturile de autor asupra întregului continut al acestui site apartin în totalitate Grupul de Presa Accent SRL Piatra Neamt
Reproducerea totalã sau partialã a materialelor este permisã numai cu acordul Grupului de Presa Accent Piatra Neamt.