Monitorul de Neamt si Roman ziar cotidian din judetul Neamt
 Ultimele StiriStiri azi    Arhiva de stiriArhiva    Cãutare articol în arhivaCãutare    Anunturi de Mica Publicitate NeamtAnunturi    Forum de discutiiForum    Redactia Monitorul de Neamt si RomanRedactia  
AutentificareAutentificare / �nregistrare 
Cum s-a schimbat viata voastra in ultimii 5 ani?
Du-te la pagina Anterioar�  1, 2, 3  Urm�toare
Pagina de start a forumului Monitorul de Neamt // Problemele celor plecati sa munceasca, sa invete sau sa se plimbe Creazã un subiect nou   Rãspunde la subiect
Subiectul anterior :: Subiectul urm�tor  
Autor Mesaj
r&c



Data �nscrierii: 24/Sep/2005
Mesaje: 124
Loca�ie: italy

MesajTrimis: Mar�i, 24 Ian 2006 8:50    Titlul subiectului: Rãspunde cu citat (quote)
Citat:
Ti-am pus acasa o poza cu pestele. Vezi ce mincinosi sint unii ?


GATAAAA nu mai vorbiti in coduri pe aici ca nu e fain!!! Sã nu spui la nimeni! Fericit
_________________
Dramele se desfasoara in interiorul nostru,tragediile afara.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteazã site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
traktorist



Data �nscrierii: 26/Dec/2005
Mesaje: 179
Loca�ie: SMT

MesajTrimis: Mar�i, 24 Ian 2006 19:05    Titlul subiectului: Rãspunde cu citat (quote)
r&c a scris:
Citat:
Ti-am pus acasa o poza cu pestele. Vezi ce mincinosi sint unii ?


GATAAAA nu mai vorbiti in coduri pe aici ca nu e fain!!! :-$ :)


Cu parere de rau ! Dar noi ne cunoastem ! Ce mica e lumea ! Uite ca va pun si voua poza cu pestele ! Daca povesteste unu asta , zici ca e mincinos. Sa vezi citi vor zice ca au patit-o si ei !
;
http://www.boners.com/grub/795231.html
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Adresa AIM
neamtu tiganu
Vizitator





MesajTrimis: Mar�i, 24 Ian 2006 19:47    Titlul subiectului: asta Rãspunde cu citat (quote)
Trakoristule io nu te cautai da mi-au spus aia de la Ziualibera ca te-ai facut partizan, te-ai retras in munti. Vezi ca-ti facura chiar un monoment al holocaustului.

Vezi ca pestele trebe sa-nnoate, trimite si o bardaca de vin de cactus.

da p-aci vazui ca trebe musai sa vorbesti la subiect ca moderatoru ie baiat subtire, de aia va mai spun cind mi s-a schimbat mie prima data viata. Aveam vro 15 ani ieream mort dupa una Sanda, ma lovise cu poiezii si cu Vraca, Richard al treilea, da pa mine nu m-a vrut si m-am imbatat crita, de am simtit cum devin alt om. De atunci mi s-a mai intimplat de f. multe ori sa devin un om nou. De fapt bautura ie o chestie care ne deosebeste de animale, ati vazut vrun animal sa intre-n circiuma?
Sus
traktorist



Data �nscrierii: 26/Dec/2005
Mesaje: 179
Loca�ie: SMT

MesajTrimis: Miercuri, 25 Ian 2006 1:52    Titlul subiectului: Re: asta Rãspunde cu citat (quote)
neamtu tiganu a scris:
Trakoristule io nu te cautai da mi-au spus aia de la Ziualibera ca te-ai facut partizan, te-ai retras in munti. Vezi ca-ti facura De fapt bautura ie o chestie care ne deosebeste de animale, ati vazut vrun animal sa intre-n circiuma?


Am sa trec pe la ei !
La mine zicea cineva in familie ca nu bea apa pt ca streabunicu a murit inecat si sta departe de apa.
Altul zicea ca nu bea apa pt ca in apa au sex atitea creaturi ( broaste rechini, si celalalte ). Cum pot oamenii sa bea cind stiu ca asta chiar se intimpla.
Eu nu suport bautura in fata ochilor ! De asta o beau ! Sa n-o mai vad !
PS Vezi ca astia din Neamt cred ca esti de-a lor. Cum era in filmele cu Pistruiatu. Nemtii mergeau cu camioane Steagu rosu cu numar de 21- NT.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Adresa AIM
r&c



Data �nscrierii: 24/Sep/2005
Mesaje: 124
Loca�ie: italy

MesajTrimis: Miercuri, 25 Ian 2006 8:41    Titlul subiectului: Rãspunde cu citat (quote)
Drãcusor
_________________
Dramele se desfasoara in interiorul nostru,tragediile afara.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteazã site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Neamtu tiganu
Vizitator





MesajTrimis: Miercuri, 25 Ian 2006 21:39    Titlul subiectului: tot asta Rãspunde cu citat (quote)
Io sunt tare bogat, cistig impreuna cu nefasta 80000 de Euroi brutto, asta face ca. 47000 Netto pa Jahr, am adunat ca. 106.000 Euroi in carnete de economii si actiuni, am o masina si trei sferturi si un copil virgula patru, sunt somer in proportie de 11%.

Unde mai pui ca sunt cu trei cm mai inalt decit ailalti si doua kg mai slab, as putea lua un job ca papusa dummy cu care se incearca masinile, traiesc pin la 78 de ani si nefasta mai mult chiar. Ii depasesc cu mult pa neamtu mediu mai ales la culoarea pielii si la lungimea... nu pot spune ca moderatoru ie rusinos.

Beau in schimb mult mai putina bere da mult mai mult vin. Merg ca. 30000 km cu masina pa an, zbor de cinci ori, imi schimb meseria odata la 7 ani, divortez odata la opt ani.

Cred ca daca se va face o statistica in Ro privind cistigu mediu se va ajunge la acelasi rezultat ca in Ge.

PS Morderatorule, cum sa pun bha poze pa pagina ca am citeva haioase?
Sus
somebody
Vizitator





MesajTrimis: Miercuri, 25 Ian 2006 23:35    Titlul subiectului: Rãspunde cu citat (quote)
Hei,traktorist???Ti-a venit si un prieten...cred ca esti tare fericit!!Daca tu mai aveai niste idei[sau scriai ca sa nu mori de tot de plictiseala],prietenul asta al tau e asa cum stim noi ca sunt romascanii si cum singur spune ca este!
Hai,la mai mare si sa vedem cat mai multe mesaje fara sens in viitor...cat mai multe ''aberatii de aberat'',cum ai spune tu... Aplauze
Sus
traktorist



Data �nscrierii: 26/Dec/2005
Mesaje: 179
Loca�ie: SMT

MesajTrimis: Joi, 26 Ian 2006 5:01    Titlul subiectului: Rãspunde cu citat (quote)
somebody a scris:
Hei,traktorist???Ti-a venit si un prieten...cred ca esti tare fericit!!Daca tu mai aveai niste idei[sau scriai ca sa nu mori de tot de plictiseala],prietenul asta al tau e asa cum stim noi ca sunt romascanii si cum singur spune ca este!
Hai,la mai mare si sa vedem cat mai multe mesaje fara sens in viitor...cat mai multe ''aberatii de aberat'',cum ai spune tu... =D>


Neamtzu asta e dat dreaq ! Pe bune ! Are un fix cu avioane Boeing, dar o sa-i treaca, cum i-a trecut si de Trabant !
Ca si mine, adoarme la concerte simfonice si sintem la fel de chelosi. Ne plac femeile si avem amindoi ochii bulbucati; ca ne uitam numai de la distantza la ele. Singura trecere pe care o avem la femei e ca ele trec pe linga noi si noi pe linga ele.
Eu arat mai bine un pic. Cocoasa lui e mai mare ;-))))))
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Adresa AIM
admin
Site Admin


Data �nscrierii: 01/Ian/2000
Mesaje: 157
Loca�ie: web

MesajTrimis: Joi, 26 Ian 2006 5:21    Titlul subiectului: Re: tot asta Rãspunde cu citat (quote)
Neamtu tiganu a scris:
PS Morderatorule, cum sa pun bha poze pa pagina ca am citeva haioase?

[ img ] http:// www. server. ro/ poze/ poza1.jpg [ / img ]
fara spatii... e butonul Img din pagina de editare a mesajului
poza trebuie sa fie incarcata pe un alt server... nu oferim posibilitatea upload-ului de poze(sau orice alte fisiere... mai putin imaginea avatar) pe serverul www.monitorulneamt.ro
_________________
monitorulneamt.ro
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Viziteazã site-ul autorului
traktorist



Data �nscrierii: 26/Dec/2005
Mesaje: 179
Loca�ie: SMT

MesajTrimis: Joi, 26 Ian 2006 6:21    Titlul subiectului: Re: tot asta Rãspunde cu citat (quote)
admin a scris:
Neamtu tiganu a scris:
PS Morderatorule, cum sa pun bha poze pa pagina ca am citeva haioase?

[ img ] http:// www. server. ro/ poze/ poza1.jpg [ / img ]
fara spatii... e butonul Img din pagina de editare a mesajului
poza trebuie sa fie incarcata pe un alt server... nu oferim posibilitatea upload-ului de poze(sau orice alte fisiere... mai putin imaginea avatar) pe serverul www.monitorulneamt.ro



Stiu poza asta ! E el cum da noroc cu soacra-sa la sfintirea aragazului cel nou ! Amindoi si-au pus batic pi cap
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Adresa AIM
neamtu tiganu
Vizitator





MesajTrimis: Joi, 26 Ian 2006 18:17    Titlul subiectului: Rãspunde cu citat (quote)
Draga cineva,

In primul rind te rog sa nu-ti faci griji de mine si Traktoristu, ne cunoastem de mai mult timp si avem multe posibilitati de a comunica. Asa pt. tine sa stii ca Traktoristu e un baiat exceptional, desi asta nu ma impiedica sa-l mai contrez din cind in cind.

In privinta postarii mele pe care se pare ca nu ai inteles-o permite-mi sa-ncerc sa-ti explic cit pot de rar.

Tema e "Problemele celor plecati de acasa". In acest context am incercat sa provoc o discutie, cu comparatii si epitete legata de nivelul de viata in diferite tari. Datele pe care le-am pus pe net sunt date statistice oficiale din Germania. Daca ar fi aparut replici cit de cit la tema as fi incercat sa comentez diferenta intre statistica si viata de zi cu zi in Germania.

Replica ta insa in care accentuezi termenu "romascan" nu vreau s-o comentez, desi ea in sine spune ceva.

Numai bine!
Sus
neamtu tiganu
Vizitator





MesajTrimis: Joi, 26 Ian 2006 19:30    Titlul subiectului: Rãspunde cu citat (quote)
Din ciclu mesaje fara sens: Cum devine cineva forumist?

Ma voi referi in expunerea mea mai ales la cei din afara granitelor Ro.

var. 1: Acei "cineva" traiesc din ajutor social si se plictisesc sau cel mult spala WC-uri. Aceasta varianta e f. indragita de o anumita categorie.

var. 2 Au ajuns la o anumita "prosperitate" da nu au reusit sa se adapteze, sunt frustati si-si revarsa veninu pe forumuri mai ales incercind sa dea lectii celor ramasi in tara.

Var. 3 cei mai romantici cred ca forumistii din afara "pafaristi" numiti, au o nostalgie a vremurilor mult apuse din tinerete si mai incearca sa-si exerseze resturile de limba romana pe care nu au stapinit-o niciodata ca lumea. Ca sa ma exprim provocativ ar fi un fel de patriotism intirziat.

Desigur dezbaterea mea nu ar fi inchegata daca nu am pune intrebarea "De ce citesc atitia prostarile?". Vad cu uimire ca topicu asta a fost vizualizat de 660 de ori!!!???

P.S Si o intrebare personala: de multe ori nickul meu a provocat pe forumurile romanesti reactii f. violente, mai ales pe forumurile necenzurate, destul de des am fost intimpinat cu blesteme, injuraturi, oare ce ar putea sa insemne asta?

Intrebari peste intrebari.

Traktoristule te rog sa nu citesti, stiu ca nu-ti plac postarile lungi da am baut un pahar de vin si am chef de vorba... pina vine nefasta care nu-mi prea permite sa ma balacesc pe forumuri.
Sus
somebody
Vizitator





MesajTrimis: Joi, 26 Ian 2006 21:27    Titlul subiectului: Rãspunde cu citat (quote)
Hei,ma bucur ca va cunosc...si eu sunt din Roman...nu stiu in ce categorie din cele scrise de ''tiganu''sa ma incadrez,dar ,cu siguranta mi-e dor de casa si mai ales,ma straduiesc sa nu-mi uit limba''cea frumos curgatoare''.
Pasiunile voastre marete va determina sa fiti asa de caustici?
Si stiti ca pe acolo prin tarile prin care sunteti voi plecati e mai simplu sa va faceti un implant de par,ba chiar sa scapati de cocoasa,numai daca nu,Doamne fereste,natura nu v-a inzestrat cu ea! Sa auzim numai de bine.Tiganule vezi ce faci cu ''nefasta''ca ar fi pacat sa dispari asa cum ai aparut-ca o bomba cu efect!
Sus
traktorist



Data �nscrierii: 26/Dec/2005
Mesaje: 179
Loca�ie: SMT

MesajTrimis: S�mb�t�, 28 Ian 2006 16:18    Titlul subiectului: Rãspunde cu citat (quote)
somebody a scris:
Hei,ma bucur ca va cunosc...si eu sunt din Roman...nu stiu in ce categorie din cele scrise de 'tiganu'sa ma incadrez,dar ,cu siguranta mi-e dor de casa si mai ales,ma straduiesc sa nu-mi uit limba'cea frumos curgatoare'.
Pasiunile voastre marete va determina sa fiti asa de caustici?
Si stiti ca pe acolo prin tarile prin care sunteti voi plecati e mai simplu sa va faceti un implant de par,ba chiar sa scapati de cocoasa,numai daca nu,Doamne fereste,natura nu v-a inzestrat cu ea! Sa auzim numai de bine.Tiganule vezi ce faci cu 'nefasta'ca ar fi pacat sa dispari asa cum ai aparut-ca o bomba cu efect!


Noi locuim in Papua si aici oamenii se maninca la propriu. Daca am nevoie de par, scalpez un pletos si gata !
Stii ce scrie la aeroport la canibali ?
" Bine ati venit, minca-v-as ! "
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Adresa AIM
r&c



Data �nscrierii: 24/Sep/2005
Mesaje: 124
Loca�ie: italy

MesajTrimis: S�mb�t�, 28 Ian 2006 23:13    Titlul subiectului: Rãspunde cu citat (quote)
Citat:
Bine ati venit, minca-v-as ! "

astia iau copiat pe rromi sau ma insel? Hihi
_________________
Dramele se desfasoara in interiorul nostru,tragediile afara.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteazã site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
publicitate
Pagina de start a forumului Monitorul de Neamt // Problemele celor plecati sa munceasca, sa invete sau sa se plimbe Creazã un subiect nou   Rãspunde la subiect
Du-te la pagina Anterioar�  1, 2, 3  Urm�toare

 
Nu pute�i crea un subiect nou �n acest forum
Nu pute�i r�spunde �n subiectele acestui forum
Nu pute�i modifica mesajele proprii din acest forum
Nu pute�i �terge mesajele proprii din acest forum
Nu pute�i vota �n chestionarele din acest forum
Webdesign by webber.ro | Powered by SiteManager CMS
©2003-2006 Drepturile de autor asupra întregului continut al acestui site apartin în totalitate Grupul de Presa Accent SRL Piatra Neamt
Reproducerea totalã sau partialã a materialelor este permisã numai cu acordul Grupului de Presa Accent Piatra Neamt.