Monitorul de Neamt si Roman ziar cotidian din judetul Neamt
 Ultimele StiriStiri azi    Arhiva de stiriArhiva    Cãutare articol în arhivaCãutare    Anunturi de Mica Publicitate NeamtAnunturi    Forum de discutiiForum    Redactia Monitorul de Neamt si RomanRedactia  
AutentificareAutentificare / �nregistrare 
serviciul pasapoarte
Pagina de start a forumului Monitorul de Neamt // Administratie locala Creazã un subiect nou   Rãspunde la subiect
Subiectul anterior :: Subiectul urm�tor  
Autor Mesaj
bugsy



Data �nscrierii: 22/Sep/2005
Mesaje: 1

MesajTrimis: Joi, 22 Sep 2005 21:04    Titlul subiectului: serviciul pasapoarte Rãspunde cu citat (quote)
Ma gandeam sa va intreb ce parere aveti de modul in care functioneaza la Piatra Neamt serviciul pasapoarte...poate unii sunt multumiti, dar eu am aflat si ca sunt judete in care se poate rezolva problema in cateva zile, fara spagi si fara nervii pe care ti-i faci la cozile care se formeaza la usa lor.
De exemplu, la Bacau daca mergi la ora 6-7 seara poti indeplini formalitatile in aproximativ 1/2 de ora si apoi nu mai ai decat sa astepti cele 20 de zile pentru eliberarea pasaportului sau a buletinului.
Oare cand se va intampla si la noi minunea? :roll:
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Vizitator






MesajTrimis: Vineri, 23 Sep 2005 3:13    Titlul subiectului: Rãspunde cu citat (quote)
bineinteles ca nu sunt de acord cu acest mod de desfasurare a serviciului de la pasapoarte. dar dupa cum se vede nici parerea mea nici a altor cateva sute din acest oras nu poate modifica cu nimic stand acasa comozi in fotoliu. cred ca ar trebui mai multa unitate in actiune a cetatenilor
Sus
r&c



Data �nscrierii: 24/Sep/2005
Mesaje: 124
Loca�ie: italy

MesajTrimis: Miercuri, 28 Sep 2005 8:11    Titlul subiectului: Rãspunde cu citat (quote)
Citat:
cred ca ar trebui mai multa unitate in actiune a cetatenilor


E devarat dar tot aici e un alt topik in care se vorbeste despre "initiativa".Intr-adevar lipseste cu desavarsire Supãrat
_________________
Dramele se desfasoara in interiorul nostru,tragediile afara.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteazã site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
traktorist



Data �nscrierii: 26/Dec/2005
Mesaje: 179
Loca�ie: SMT

MesajTrimis: Duminic�, 01 Ian 2006 6:04    Titlul subiectului: Actiunea cetatenilor ? Rãspunde cu citat (quote)
Anonim a scris:
bineinteles ca nu sunt de acord cu acest mod de desfasurare a serviciului de la pasapoarte. dar dupa cum se vede nici parerea mea nici a altor cateva sute din acest oras nu poate modifica cu nimic stand acasa comozi in fotoliu. cred ca ar trebui mai multa unitate in actiune a cetatenilor


Care actiune ? care cetatzeni ? Cetateanul de la bloc, care nu are pork ? povestit povesti ! Vorbit vorbire !
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Adresa AIM
traktorist



Data �nscrierii: 26/Dec/2005
Mesaje: 179
Loca�ie: SMT

MesajTrimis: S�mb�t�, 07 Ian 2006 23:24    Titlul subiectului: e treaba serioasa Rãspunde cu citat (quote)
Anonim a scris:
bineinteles ca nu sunt de acord cu acest mod de desfasurare a serviciului de la pasapoarte. dar dupa cum se vede nici parerea mea nici a altor cateva sute din acest oras nu poate modifica cu nimic stand acasa comozi in fotoliu. cred ca ar trebui mai multa unitate in actiune a cetatenilor


Eliberarea pasapoartelor e treaba serioasa. Nu e bine sa se grabeasca la asa ceva. Trebuie verificat de 3 ori si scrii odata. Regula internationala privitor la pasapoarte este clara: beleste ochii !
Daca vrei pasaport, du-te mai repede si nu astepta pina in ultima zi !
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Adresa AIM
Vizitator






MesajTrimis: Duminic�, 08 Ian 2006 17:39    Titlul subiectului: Rãspunde cu citat (quote)
Ia te uite ce sfat! Du-te din timp! OK. Dar ce te faci in situatia in care ai 10 zile concediu in vara si trebuie sa vii acasa sa iti schimbi pasaportul? E gata intr-o saptamana... ca nu poti sa comanzi un nou pasaport prin email, nu? Atunci cum este cu ,,sa te duci din timp"? Cred ca despre asta era discutia... ca cei care se afla in Romania fii sigur nu se lasa pe ultima saptamana....
Sus
traktorist



Data �nscrierii: 26/Dec/2005
Mesaje: 179
Loca�ie: SMT

MesajTrimis: Duminic�, 08 Ian 2006 18:53    Titlul subiectului: Rãspunde cu citat (quote)
Anonim a scris:
Ia te uite ce sfat! Du-te din timp! OK. Dar ce te faci in situatia in care ai 10 zile concediu in vara si trebuie sa vii acasa sa iti schimbi pasaportul? E gata intr-o saptamana... ca nu poti sa comanzi un nou pasaport prin email, nu? Atunci cum este cu ,,sa te duci din timp"? Cred ca despre asta era discutia... ca cei care se afla in Romania fii sigur nu se lasa pe ultima saptamana....


Nicaieri in lume nu se fac pasapoarte noi intr-o sapatamina . Se pot preschimba la expirare mai repede, cumva. Regula, mai ales in Iuropa ( lu peste ) forteaza romania sa joace dupa un cintec. Pasaportul nu este act de identitate; este GARANTIA statului care il elibereaza ca esti tu, ca nu esti cautat pt ilegalitati ( si daca esti , trebuie sa anunte cei interesati ). Biroul pasapoarte trebuie sa astepte raspunsul de la agentii internationale ( interpol e unu din ele ) sa elibereze un pasaport nou.
Pina mai ieri romanii nu stiau ce este acela pasaport si acum sint grabiti ( time is money ). Nu-i asa ca ne-am dat dreaq ? Se racesc afacerile in west !
Si da ! Se poate face pasaportul si la ambasada / consulatul in tara unde te afli si te potzi duce din timp acolo ( fedex, DHL, UPS , posta ). Si nu in saptamina de expiratie ! Ca de asta se zice , in batrini, ca cine nu beleste ochii,.....
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Adresa AIM
Vizitator






MesajTrimis: Miercuri, 15 Feb 2006 0:15    Titlul subiectului: Rãspunde cu citat (quote)
Citat:
Nicaieri in lume nu se fac pasapoarte noi intr-o sapatamina . Se pot preschimba la expirare mai repede, cumva. Regula, mai ales in Iuropa ( lu peste ) forteaza romania sa joace dupa un cintec. Pasaportul nu este act de identitate; este GARANTIA statului care il elibereaza ca esti tu, ca nu esti cautat pt ilegalitati ( si daca esti , trebuie sa anunte cei interesati ). Biroul pasapoarte trebuie sa astepte raspunsul de la agentii internationale ( interpol e unu din ele ) sa elibereze un pasaport nou.
Pina mai ieri romanii nu stiau ce este acela pasaport si acum sint grabiti ( time is money ). Nu-i asa ca ne-am dat dreaq ? Se racesc afacerile in west !
Si da ! Se poate face pasaportul si la ambasada / consulatul in tara unde te afli si te potzi duce din timp acolo ( fedex, DHL, UPS , posta ). Si nu in saptamina de expiratie ! Ca de asta se zice , in batrini, ca cine nu beleste ochii,.....[/quote

Ba, dar tu esti komunist nu gluma. Ia zi, ma, din ce bani traiesti? Din ce bani ti-ai platit calculatorul sau platesti net-ul? Din banii astora care slugaresc afara ca atunci cand se intorc acasa sa fie umiliti de tampiti (pe care-i aplauzi si justifici pe post de avocatul dracului).
Fir-ai...

[Modificat de Admin]
Sus
r&c



Data �nscrierii: 24/Sep/2005
Mesaje: 124
Loca�ie: italy

MesajTrimis: Miercuri, 15 Feb 2006 8:52    Titlul subiectului: Rãspunde cu citat (quote)
Citat:
Ba, dar tu esti komunist nu gluma. Ia zi, ma, din ce bani traiesti? Din ce bani ti-ai platit calculatorul sau platesti net-ul? Din banii astora care slugaresc afara ca atunci cand se intorc acasa sa fie umiliti de tampiti (pe care-i aplauzi si justifici pe post de avocatul dracului).
Fir-ai...

Drãcusor ce se intampla?????CAta iubire pe aici!!!! Cool
_________________
Dramele se desfasoara in interiorul nostru,tragediile afara.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteazã site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Vizitator






MesajTrimis: Mar�i, 28 Feb 2006 2:59    Titlul subiectului: Rãspunde cu citat (quote)
Citat:
Drãcusor ce se intampla?????CAta iubire pe aici!!!! Cool

Iubire cu nabadai... si ce nabadai... Aplauze
Sus
publicitate
Pagina de start a forumului Monitorul de Neamt // Administratie locala Creazã un subiect nou   Rãspunde la subiect

 
Nu pute�i crea un subiect nou �n acest forum
Nu pute�i r�spunde �n subiectele acestui forum
Nu pute�i modifica mesajele proprii din acest forum
Nu pute�i �terge mesajele proprii din acest forum
Nu pute�i vota �n chestionarele din acest forum
Webdesign by webber.ro | Powered by SiteManager CMS
©2003-2006 Drepturile de autor asupra întregului continut al acestui site apartin în totalitate Grupul de Presa Accent SRL Piatra Neamt
Reproducerea totalã sau partialã a materialelor este permisã numai cu acordul Grupului de Presa Accent Piatra Neamt.