Monitorul de Neamt si Roman ziar cotidian din judetul Neamt
 Ultimele StiriStiri azi    Arhiva de stiriArhiva    Cãutare articol în arhivaCãutare    Anunturi de Mica Publicitate NeamtAnunturi    Forum de discutiiForum    Redactia Monitorul de Neamt si RomanRedactia  
AutentificareAutentificare / �nregistrare 
Unde se mananca bine acum in Piatra?
Du-te la pagina Anterioar�  1, 2
Pagina de start a forumului Monitorul de Neamt // Unde mergem si unde nu Creazã un subiect nou   Rãspunde la subiect
Subiectul anterior :: Subiectul urm�tor  
Autor Mesaj
traktorist



Data �nscrierii: 26/Dec/2005
Mesaje: 179
Loca�ie: SMT

MesajTrimis: Duminic�, 01 Ian 2006 18:48    Titlul subiectului: Rãspunde cu citat (quote)
Anonim a scris:
Citat:
Unora, intr-adevar, le place terasa pentru ca asta e nivelul bizonului pietrean. In sensul sugestiei de mai sus e vorba de altii, pe care nu-i vezi pe terasa, ci poate in salonul de la etaj. De-ar putea vorbi peretii despre cine ofera protectie acestei bombe..

Dom'le, daca esti barbat mergi pana la capat si spui la ce protectia si din partea cui te referi!
Asa, numai sa aruncam vorba si sa ne dam smecheri, nu e greu...
Parca am aghicit un fel de stil de "fonctionar": "As spune dar nu pot, ma toarna colegii, ma sanctioneaza conducerea...". Ha- ha-ha...


Asa e ! Da-l in git ! Manastirea si arhanghelul lui de tilhar !
:))
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Adresa AIM
cydu79
Vizitator





MesajTrimis: S�mb�t�, 04 Feb 2006 22:52    Titlul subiectului: casa alba Rãspunde cu citat (quote)
se numea casa alba din cate stiu eu

rainman1972 a scris:
se numea BeverlyHills dar nu mai este

petrinela33 a scris:
Am fost la Troian acum ceva timp...si era iarna ...si era un frig si afara...si inauntru .acum au o incalzire mai buna?(sau sa pun intrebarea asta prin decembrie).Mai stiam un loc in spatele Scolii 4 . Ceva cu mobilier mai rustic,mese masive din lemn,cu o mica terasa spre terenul de sport al scolii,semineu...Dar nu imi amintesc numele.Mai exista..si cum e?
Sus
iuli



Data �nscrierii: 25/Aug/2006
Mesaje: 4
Loca�ie: Vancouver

MesajTrimis: Vineri, 25 Aug 2006 5:21    Titlul subiectului: Rãspunde cu citat (quote)
rainman1972 a scris:
se numea BeverlyHills dar nu mai este

petrinela33 a scris:
Am fost la Troian acum ceva timp...si era iarna ...si era un frig si afara...si inauntru .acum au o incalzire mai buna?(sau sa pun intrebarea asta prin decembrie).Mai stiam un loc in spatele Scolii 4 . Ceva cu mobilier mai rustic,mese masive din lemn,cu o mica terasa spre terenul de sport al scolii,semineu...Dar nu imi amintesc numele.Mai exista..si cum e?

nu prea intru pe forum...obisnuiesc sa citesc pagina de stiri..Insa azi nu stiu cum am intrat..si chiar de nu stiu cine esti...recunosc ca amintirile tale m-au facut sa ma inscriu si eu...si sa raspund! Intradevar locul se chema Beverly Hills si nu Casa Alba..La Casa Alba insa se manca bine putin mai sus..La BH..cum le placea unosra sa numeasca..terasa..a fost bucatarie dar putina vreme..! Anyway...nu mai e...probabil ca a fost prea mult pentru nishte timpuri prea grele...insa..vreo samanta pe acolo tot o mai exista..! bafta si numai bucurii...! iuli
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger Codul MSN Messenger
hiddenhost



Data �nscrierii: 07/Feb/2006
Mesaje: 4
Loca�ie: my Matrix

MesajTrimis: S�mb�t�, 26 Aug 2006 3:11    Titlul subiectului: no subject Rãspunde cu citat (quote)
Sa-nteleg ca nu aveti un restaurant chinezesc in oras Foarte fericit ...nasol...
Dati-mi voie sa-ntreb...pe cei 2-3 useri care mai posteaza pe-aici...sunteti bàuti ma?sau tre sa va citesc eu cand sunt matol?
PS. mie imi placea "Paharnicu"..cu halbele lui vesnic nespalate...micii aia in miniatura si mustaru' ala penal Drãcusor
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
iuli



Data �nscrierii: 25/Aug/2006
Mesaje: 4
Loca�ie: Vancouver

MesajTrimis: S�mb�t�, 26 Aug 2006 3:55    Titlul subiectului: Rãspunde cu citat (quote)
micii de la paharnicului erau si cred ca mai sunt...meseriashi....mai buni ca aia poate la Roznov...in.parc...era si acolo o bomba...iti dai seama sa faci 20km..sa bobinezi 15 mici..Fericit))..erau buni ce mai..! P.S. mai...asta de te ascunzi..sau cel putzin asa sungereaza nik-ul tau...chiar crezi ca trebuie sa fie cineva matol ca sa..posteze pe subiectul asta..??/Ori poate ai tu vreo manusha pe usa de la baie..care te articuleaza cand se mai posteaza ceva pe aici si de aia ai luat atitudine!Fericit).. Aplauze
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger Codul MSN Messenger
dora78



Data �nscrierii: 05/Feb/2007
Mesaje: 1
Loca�ie: Piatra-Neamt

MesajTrimis: Miercuri, 14 Feb 2007 10:20    Titlul subiectului: Casa Româneascã Rãspunde cu citat (quote)
La Casa Româneascã - sau Casa Noastrã cred cã se numeºte acum - nu cred cã mai calc... Chelneri obosiþi, mâncarea aproape rece, neaerisit... atmosferã de bombã completatã de o gaºcã de clienþi chiflii puºi pe harþã cu angajaþii. Pe vremuri era chiar o cârciumioarã plãcutã, cu oaspeþi mai selecþi...
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
mickey999



Data �nscrierii: 03/Iun/2008
Mesaje: 19
Loca�ie: Tennesse USA

MesajTrimis: Joi, 03 Iul 2008 4:52    Titlul subiectului: Rãspunde cu citat (quote)
Eheeeeei...Beverly Hills...s-a dus de mult! Vinca a vindut shandramaua si s-a carat in Canada.
La Paharnicu chiar daca terasa gemea de bizoni te faceai ca nu-i bagi in seama si iti vedeai de treaba ta cu micii aia ca lumea.
S-au dus dracului si micii de la Paharnicu.
Restaurant chinezesc...era si din ala da' mureai de ris : nu puteai bea o bere fara sa nu comanzi ceva.
Ca pe vremuri in Iasi ! Voiai sa bei o bere ,ei, ia de aici frate si niste creveti ca altfel nu se poate! hahahaha.
Am fost si la Marianti dupa ce Monel a redeschis restaurantul.
Era fain, linistit, fara bizoni, preturi moft.
Nu cu mult timp in urma se cam pleoshtise fenta si acolo.
Faceau niste creveti la gratar al naibii de buni si nu costau cine stie ce. Dupa vreun an cam incepusera sa se dea la om cu preturile...deh...comerciu...
Sus la 66 la Foaie pizza e de cola-cao. Nu stiu ce altceva mai fac.
Ramine totusi fain ( poate si pentru ca e in centrul orasului si mai e si non-stop) la Amadeus.
Mincarea are gust si daca nu te iei de guler cu ospatarii petreci o noapte ca lumea acolo.
Era cald al naibii iarna acolo , iar vara trebuia sa iesi de pe la 4 in oras sa prinzi un loc pe terasa.Ceea ce imi convenea de minune! hahahahaha
La babuini ( Nefertiti) am fost de 2 ori insa am jurat ca nu mai merg. E prea departe si in plus n-am incredere in potolul lor.
Bautura in schimb mergea ca lumea( deh ... barman era un fost coleg de scoala generala hahahaha)
Colibele haiducilor....of dumnezeule... ce fain era prin '94-'95 !!!!!
Acum ...a incaput pe miinile unor nemernici si a devenit o dugheana penala care traieste de pe urma nuntilor, botezurilor si a altor glanetareli de genul asta.
Sus la Terasa Gospodinelor iti pun pe nota de plata si picioarele de la stativele sintetizatoarelor guristilor ce incearca sa cistige si ei o piine zdranganind acolo.
Ma rog ...sa zicem ca am lasa deoparte preturile piperate insa tot nu ma duc sa mainc acolo pentru ca nu-l suport pe buhaiul ala de se da mare patron.
La Unic...te umfla risul... fieful "oamenilor politici" si a lui Viorel.
Nu te duce acolo ca maninci cu greatza numai vazindu-i pe infatuatii aia de pe acolo.
De fapt ... nici nu se prea maninca acolo... toti beau si se lauda ce mari shmecheri au devenit ei de cind sint capitalisti. Te doare capu' numai cind ii vezi ...
UN lucru e clar : in Romania orice minune dureaza numai 3 zile dupa care devine o nashparleala ordinara.
Sa fie oare calitatea "vizitatorilor"?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
publicitate
Pagina de start a forumului Monitorul de Neamt // Unde mergem si unde nu Creazã un subiect nou   Rãspunde la subiect
Du-te la pagina Anterioar�  1, 2

 
Nu pute�i crea un subiect nou �n acest forum
Nu pute�i r�spunde �n subiectele acestui forum
Nu pute�i modifica mesajele proprii din acest forum
Nu pute�i �terge mesajele proprii din acest forum
Nu pute�i vota �n chestionarele din acest forum
Webdesign by webber.ro | Powered by SiteManager CMS
©2003-2006 Drepturile de autor asupra întregului continut al acestui site apartin în totalitate Grupul de Presa Accent SRL Piatra Neamt
Reproducerea totalã sau partialã a materialelor este permisã numai cu acordul Grupului de Presa Accent Piatra Neamt.