Monitorul de Neamt si Roman ziar cotidian din judetul Neamt
 Ultimele StiriStiri azi    Arhiva de stiriArhiva    Cãutare articol în arhivaCãutare    Anunturi de Mica Publicitate NeamtAnunturi    Forum de discutiiForum    Redactia Monitorul de Neamt si RomanRedactia  
AutentificareAutentificare / �nregistrare 
Teacher
Pagina de start a forumului Monitorul de Neamt // Scoala, elevi si profesori Creazã un subiect nou   Rãspunde la subiect
Subiectul anterior :: Subiectul urm�tor  
Autor Mesaj
Gica



Data �nscrierii: 05/Oct/2005
Mesaje: 2

MesajTrimis: Miercuri, 05 Oct 2005 21:39    Titlul subiectului: Teacher Rãspunde cu citat (quote)
Maniera impulsiva de a va exprima ma face sa cred ca va macina nitel invidia fata de situatia prospera a domnilor directori. Vanati cumva un astfel de post si nu stiti cum sa va exprimati in acest sens?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Teacher
Vizitator





MesajTrimis: Joi, 06 Oct 2005 6:42    Titlul subiectului: Re: Teacher Rãspunde cu citat (quote)
Gica a scris:
Maniera impulsiva de a va exprima ma face sa cred ca va macina nitel invidia fata de situatia prospera a domnilor directori.

Stimate GICA (contra?) nu am nici o legatura cu invatamantul preuniversitar romanesc, lucrez in inv universitar,dar am plecat din Neamt si nu am uitat inca. Cunosc oamenii, nu mai zic de directori! O vreme chiar am avut colaborari cu acestia, peste 50 % sunt niste nulitati, cand deschid gura e jale! Nu au nici bunul simt sa renunte la timp.Daca am pus suflet in ce am scris este din simplu motiv ca am plecat din preuniversitar...in mare masura din cauza unora ca ei! Vreti democratie....dar nu o aplicati, se stie ca invatamantul este inca politizat, daca e asa, e simplu sa se inteleaga ca fiecare trebuie sa isi faca echipa lui! Atata timp cat stii ca te injura unii si te afurisesc cum dracu` sa lucrezi cu ei...
Gica...sper sa nu fii un director proaspat evaluat!!!
Cat despre INVIDIE...nici nu poate fi vorba, mi-e mila doar de cum si ce fac cu bugetul scolilor lor...de traficul de influenta ...de cum se comporta cu profesorii....
Sus
r&c



Data �nscrierii: 24/Sep/2005
Mesaje: 124
Loca�ie: italy

MesajTrimis: Joi, 06 Oct 2005 8:43    Titlul subiectului: Rãspunde cu citat (quote)
Citat:
mi-e mila doar de cum si ce fac cu bugetul scolilor lor...de traficul de influenta ...de cum se comporta cu profesorii....

Nu-mi vine sa cred de ceea ce se intapmla in invatamantul nostru.E o RUSINE. Îndrãgostit Îndrãgostit
_________________
Dramele se desfasoara in interiorul nostru,tragediile afara.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteazã site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
prof de mate`
Vizitator





MesajTrimis: S�mb�t�, 08 Oct 2005 8:27    Titlul subiectului: Despre inspectoarea ...Genoveva Irimia!!! Rãspunde cu citat (quote)
Am citit articolul ce prezenta dreptul la replica al "distinsei" doamne Genovica. Nu pot sa ma abtin sa nu scriu si eu cate ceva despre ce stiu din interior...eu fiind subalternul ei pana a intra in concediu de maternitate!
Aceasta doamna ne-a torturat mereu cu vocabularul ei de mahala, stilul ei de a face tot posibilul sa para mai inteligenta decat e deseori a facut-o sa para ridicola. Am fost in comisii coordonate de ea...poate isi aminteste de cum statea cu picioarele pe birou(chipurile ca sa isi ajute circulatia!!!)...neavand nici un pic de respect pentru cei din jurul ei. Ma si intreb cum de nu se rusineaza sa mai comenteze evaluarea ei...a fost adusa in ISJ de Emil Creanga pe cu totul alte criterii decat cele profesionale. Nu vreau sa fiu rautacios...dar doamna are "competente" mai bune in alte domenii!
Sus
curiosul
Vizitator





MesajTrimis: S�mb�t�, 08 Oct 2005 21:08    Titlul subiectului: maniere de profesori Rãspunde cu citat (quote)
Snt extrem de mirat de faptul ca un aspect academic -evaluarea activitatii unor cadre didactice- este pusa in balanta cu chestiuni discutabile legate de, eventualele, proaste maniere ale celor evaluati.
Din cite am inteles problema evaluarii este lipsa de criterii reale, criterii de care, in perioada alegerilor, s-a facut atita caz.
E posibil ca doamna G, cum spuneti dvs., sa aiba "talente ascunse". I-a scazut QI-ul din acest motiv, stie mai putin, e ceva in neregula cu activitatea ei ca manager? Sau amestecam cumva intentionat planurile, stimate domn(doamna)?
Sus
petrinela33



Data �nscrierii: 23/Sep/2005
Mesaje: 39
Loca�ie: Europa

MesajTrimis: Mar�i, 11 Oct 2005 14:09    Titlul subiectului: Rãspunde cu citat (quote)
Ar trebui in scoli sa se faca educatie,nu politica!De cand a inceput numirea directorilor datorita simpatizantei politice,invatamantului s-a dus...pe apa sambetei.A numarat careva cati directori si-au schimbat apartenenta politica pe la inceputul anului calendaristic caci au fost,,sfatuiti" sa treca la PDSR? Acum se intampla oare exact invers?!Intoarcerea,,oilor ratacite"? Lasati politica deoparte si axati-va pe educatie,domnilor inspectori scolari!Si mai reduceti din maldarul de hartii de care are(asa-zisa )nevoie un cadru didactic ca sa intre la ore.Lasati-l sa faca treaba ...
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Vizitator






MesajTrimis: Mar�i, 11 Oct 2005 16:34    Titlul subiectului: Re: maniere de profesori Rãspunde cu citat (quote)
curiosul a scris:
Snt extrem de mirat de faptul ca un aspect academic -evaluarea activitatii unor cadre didactice- este pusa in balanta cu chestiuni discutabile legate de, eventualele, proaste maniere ale celor evaluati.
I-a scazut QI-ul din acest motiv, stie mai putin, e ceva in neregula cu activitatea ei ca manager?


Proastele maniere au ca rezultat lipsa de respect fata de subordonati. Ceea ce afecteaza cultura organizationala dintr-o companie. Deci da, lipsa de respect si maniere arata ca nu este un bun manager!
Sus
publicitate
Pagina de start a forumului Monitorul de Neamt // Scoala, elevi si profesori Creazã un subiect nou   Rãspunde la subiect

 
Nu pute�i crea un subiect nou �n acest forum
Nu pute�i r�spunde �n subiectele acestui forum
Nu pute�i modifica mesajele proprii din acest forum
Nu pute�i �terge mesajele proprii din acest forum
Nu pute�i vota �n chestionarele din acest forum
Webdesign by webber.ro | Powered by SiteManager CMS
©2003-2006 Drepturile de autor asupra întregului continut al acestui site apartin în totalitate Grupul de Presa Accent SRL Piatra Neamt
Reproducerea totalã sau partialã a materialelor este permisã numai cu acordul Grupului de Presa Accent Piatra Neamt.