Monitorul de Neamt si Roman ziar cotidian din judetul Neamt
 Ultimele StiriStiri azi    Arhiva de stiriArhiva    CĂŁutare articol Ăźn arhivaCĂŁutare    Anunturi de Mica Publicitate NeamtAnunturi    Forum de discutiiForum    Redactia Monitorul de Neamt si RomanRedactia  
AutentificareAutentificare / Înregistrare 
Pentru suporterii Ceahlaului
Du-te la pagina Anterioară  1, 2
Pagina de start a forumului Monitorul de Neamt // Sustineti echipa favorita Crează un subiect nou   Răspunde la subiect
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
gelu cracana

Data înscrierii: 16/Ian/2008

MesajTrimis: Duminică, 17 Feb 2008 18:58    Titlul subiectului: Croitorul Răspunde cu citat (quote)
DECLARAȚIE
Gheorghe Ștefan îl vrea pe Croitoru
Președintele de onoare al echipei Ceahlăul Piatra Neamț, Gheorghe Ștefan, a declarat, sămbătă, pentru NewsIn, că îl dorește foarte mult pe mijlocașul de la Steaua, Marius Croitoru, pentru că acesta ar întări foarte mult linia de mijloc a nemțenilor.
"Vrem neapărat să-l aducem pe Marius Croitoru. Ar da un plus de valoare liniei noastre de mijloc. Eu sper să găsim înțelegere la domnul Gigi Becali să-l lase pe jucător să evolueze unde își dorește el. Echipa, chiar și fără Croitoru, s-a mișcat bine în Antalya și eu am încredere că vom evita retrogradarea și că vom urca mai sus în clasament. Părerea mea este că în retur lotul Ceahlăului este mai puternic, dar mai avem unul sau doi jucători în vizor", a declarat Gheorghe Ștefan.
La rândul său, tehnicianul Viorel Hizo a spus că îl vrea la echipă pe Croitoru: "Mi-l doresc pe Marius Croitoru pentru ca el ar putea aduce un plus la echipa noastră. Tot timpul voi spune că-mi doresc jucători, pentru că întotdeauna e loc de mai bine".
Altfel, Ceahlăul și-a amânat ultimul amical din această perioadă de pregătire, cu Ceatatea Suceava, din cauza temperaturii scăzute și a zăpezii abundente, iar Viorel Hizo a preferat un meci școală între titulari și rezerve pe terenul sintetic al stadionului Ceahlăul. Echipa titularilor a fost alcătuită din Federenko - Nohai, Ivan Pecha, Hugo Evora, Vițelaru - Bădescu, Rusmir, Omoduemuke, Oprea - Gmamdia, Cernoch, iar cea a rezervelor a fost formată din Mulțescu - Matei, Ichim, Forminte, Barna - Omar Ali, Achim, Cebotaru, Vinicius de Oliveira - Gafița, Doicaru. Scorul final a fost de 4-1 pentru titulari.
Fericit Fericit Fericit Aplauze Aplauze Aplauze
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
gelu cracana

MesajTrimis: Duminică, 17 Feb 2008 19:10    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)
Am intrat pe linie dreapta, adica incepe returul, ce dor de fotbal mi-a fost mama.
Deci primul meci il avem cu Dinamo la Bucuresti in groapa, mai avem in probe doi jucatori, un Portughez si un Marocan, ce mai o echipa multi intrnationala, (unde e spiritul local ma intreb fratilor)care speram sa ne faca trebuinta pe la echipa.Poate smulgem un rezultat de egalitate la Dinamo si sa recuperam punctele perdute la Constanta pe teren propriu, dar deja m-am dus prea departe si sa revin la meciul cu Dinamo si cu gandul la un rezultat de egalitate.
Atata pentru azi.
HAI CEAHLAUL Aplauze Aplauze Aplauze Aplauze
Sus
gelu cracana

MesajTrimis: Luni, 18 Feb 2008 9:31    Titlul subiectului: Joc scoala Răspunde cu citat (quote)
Au “repetat” acasă
În locul testului cu Cetate Suceava, pe care ar fi trebuit să îl dispute sîmbătă, în deplasare, Ceahlăul a făcut un meci- școală, acasă. Pietrenii au fost nevoiți să-și anuleze ultimul amical din cauza ninsorii de la sfîrșitul zăptămînii trecute. Zăpada a făcut impracticabile terenurile din zona Sucevei, dar echipa lui Viorel Hizo nu a scăpat de ger nici la Piatra Neamț. Antrenorul a avut, totuși, posibilitatea să-i vadă încă o dată la joc pe ultimii sosiți în tabăra pietreană, portughezul Hugo Evora și francezul Omar Ali. Aceștia urmau să intre la negocieri cu oficialii Ceahlăului sîmbătă seară.
" A fost mai mult un antrenament pentru a ne reacomoda cu atmosfera de acasă. Am muncit mult în Antalya și mai avem mult de muncă, pentru că timpul de pregătire a fost scurt. În primul rînd, echipa a învățat să nu mai piardă, să păstreze un rezultat bun. Am încredere că nu vom mai avea probleme în campionat. Sînt mulțumit de jucătorii veniți în această iarnă, fie că este vorba despre cei cu experiență sau foarte tineri", a declarat antrenorul Viorel Hizo. Prezent la joc, președintele de onoare al Ceahlăului, Gheorghe Ștefan, a spus că nu s-a renunțat încă la aducerea lui Croitoru, măcar pentru etapele rămase din returul actualului campionat.
"Ni-l dorim în lot. Sper să-l convingem pe domnul Becali să-l lase la Piatra Neamț, unde jucătorul își dorește să evolueze", a precizat Gheorghe Ștefan. Ceahlăul va reveni în campionat la sfîrșitul acestei săptămîni, vineri, 22 februarie, cînd va întîlni, în deplasare, pe Dinamo București, în cea de a 20-a etapă a Ligii I.

Să nu spui la nimeni! Să nu spui la nimeni! Să nu spui la nimeni! Să nu spui la nimeni!
Sus
gelu cracana

MesajTrimis: Miercuri, 20 Feb 2008 12:44    Titlul subiectului: Croitorul vine s-au nu vine? Răspunde cu citat (quote)
Mijlocașul stelist Marius Croitoru, care se pregătește cu echipa a doua după ce a fost pus pe lista de transferuri, a declarat că dacă nu va ajunge la Ceahlăul Piatra Neamț, așa cum își dorește, va rămîne să joace pentru Steaua II.
"Dorința mea este să ajung la Ceahlăul, sînt multe motive pentru care vreau acest lucru. Vreau să evoluez la o echipă unde îmi doresc eu, nu unde hotărăște altcineva. Am refuzat și o ofertă din Israel pentru a juca la Ceahlăul, unde am posibilitatea să lucrez cu un antrenor, Viorel Hizo, care știe ce pot și poate scoate ce e mai bun din mine. După ce joci pentru cel mai mare club din România, Steaua, e greu să mai joci la o altă echipă din țară, dar uite că prefer Ceahlăul. Aș fi ajuns pînă acum la Buzău dacă voiam să joc acolo", a spus Croitoru.
Jucătorul stelist a menționat că așteaptă decizia clubului, căreia i se va supune dacă nu va avea încotro. "Cel mai probabil, dacă nu se va găsi o soluție, voi rămîne la Steaua II, sub contract cu clubul, îmi voi lua banii de aici. Respect decizia conducerii", a menționat el, adăugînd că a fost ofertat în această iarnă de Gloria Buzău, Poli Iași și Farul Constanța, dar că ar vrea numai la Ceahlăul.
Sus
gelu cracana

MesajTrimis: Duminică, 02 Mar 2008 20:11    Titlul subiectului: Ceahlaul-Faru 0-1 Răspunde cu citat (quote)
Gheorghe Ștefan: "Martiș ne-a furat"

Gheorghe Ștefan l-a amenințat pe arbitrul Marius Martiș că-i va face memoriu la CCA pentru viciere de rezultat.

"I-am spus arbitrului Martiș că-i fac memoriu pentru faptul că ne-a refuzat un penalty clar în minutul 29, în urma unui henț al fundașului Barbu. Mi-a dat lumea o groază de telefoane să-mi spună ca Marius Martiș ne-a refuzat penalty-ul. Nu se mai poate așa. Că să se elimine orice suspiciune ar fi mai bine ca delegările arbitrilor să fie făcute prin tragere la sorți. Noi am fost primii care am susținut ca delegările arbitrilor să se facă așa și am avut dreptate. N-am injurat pe nimeni", a declarat Gheorghe Ștefan. Aceeași opinie a fost împărtășită și de Viorel Mestecăneanu, președintele Consiliului de Adminsitrație al Ceahlăului. "Am văzut penalty-ul nostru clar. Toată lumea a zis că a fost penalty refuzat de arbitru, dar cu toate astea nu e admisibil să ratăm asemenea ocazii într-un meci. Speram ca în scurt timp Cristocea și Croitoru să se integreze în lot și cu toții să scoată echipa din subsolul clasamentului. Ei au adus-o acolo, ei trebuie s-o scoată", a declarat Mestecăneanu.
Sus
gelu cracana

MesajTrimis: Duminică, 02 Mar 2008 20:14    Titlul subiectului: Ceahlaul-Faru 0-1 Răspunde cu citat (quote)
Hizo: "Nu meritam să pierdem"

Viorel Hizo
Antrenorul echipei Ceahlaul, Viorel Hizo, a declarat, dupa esecul de pe teren propriu, scor 0-1, cu Farul Constanta, ca echipa sa nu merita sa piarda.

"Nu meritam să pierdem niciodată acest meci. Am avut cinci-șase evidente, chiar și cu poarta goală. Dacă nu marchezi nu ai cum să invingi. In minutul 29 arbitrul ne-a privat de o lovitura de la 11 metri. A fost o mare greșeală de arbitraj", a spus tehnicianul.
Supărat Supărat Supărat Supărat
Sus
gelu cracana

MesajTrimis: Vineri, 04 Apr 2008 7:48    Titlul subiectului: "Exclus!" Răspunde cu citat (quote)
Ceahlăul nu se poate salva de la retrogradare decît pe teren. Situația de anul trecut, cînd s-a salvat datorită nelicențierii Deltei Tulcea, nu se va repeta, este convins președintele nemțenilor, Hacic Garabet. Toate echipele care se bat pentru promovare îndeplinesc condiții pentru primul eșalon, ca și cele care se află deja în Liga I. "Exclus!", a exclamat Hacic Garabet, la o astfel de ipoteză. " A doua oară nu se va mai întîmpla. Deja se cunosc echipele care vor intra în Liga I. Nu se pune problema ca Brașovul și Mediașul, care au mai fost în prima divizie, să nu poată juca. CS Otopeni este o surpriză, dar are un potențial financiar uriaș. Iar din Liga I, Rapidul și Poli Timișoara sînt cluburi care-și pot plăti datoriile, pentru a putea fi licențiate", a declarat Hacic Garabet.

Președintele Ceahlăului este convins însă că echipa se va salva. Oficialul consideră că și patru victorii pe teren propriu sînt suficiente. De aceea, a făcut încă un apel către public să vină la stadion, pentru a susține echipa, în campania de salvare. Primul joc din seria celor decisive este cel cu UTA, de duminică seară.

Să nu spui la nimeni! Să nu spui la nimeni! Să nu spui la nimeni! Să nu spui la nimeni!
Sus
gelu cracana

MesajTrimis: Vineri, 04 Apr 2008 8:08    Titlul subiectului: Gheorghe Ștefan nu poate să vândă clubul Ceahlăul Răspunde cu citat (quote)
Președintele de onoare al clubului Ceahlăul Piatra Neamț, Gheorghe Ștefan, a declarat, marți, că negocierile cu omul de afaceri Iulian Capetti pentru cedarea clubului nemțean au intrat în impas, cel puțin până la vară, transmite corespondentul Mediafax. "Negocierile cu domnul Capetti au intrat în impas, cel puțin până la vară", a spus Ștefan.

La rândul său, Capetti explică motivul întreruperii negocierilor de preluare a clubului Ceahlăul. "Nu m-am înțeles cu domnul Ștefan la bani. Suma pe care o cere dumnealui mi se pare mare. Dânsul vrea să-și recupereze toți banii investiți în acest club, dar eu mai am și alte variante spre care mă pot orienta", a afirmat Capetti.
Gheorghe Ștefan a precizat că fostul agent FIFA, Ioan Becali, i-a promis că din vară va găsi un investitor care să vină la Ceahlăul. "Sunt dispus să trec în planul secund la conducerea clubului Ceahlăul dacă va veni o persoană care să investească mai mult decât o pot face eu. Nu cred că se va supăra domnul Ioan Becali dacă spun că mi-a promis că din această vară îmi va găsi un investitor la Ceahlăul. Dânsul este impresar și cunoaște multă lume. Pentru mine nu contează dacă va fi vorba despre un investitor român sau străin", a declarat Ștefan.
Mare pacat domnule primar, de cind ati intrat in politica la club e deranj mare, venim si plecam din liga 1 domnule primar.
Aplauze Aplauze Aplauze
Sus
gelu cracana

MesajTrimis: Vineri, 04 Apr 2008 8:11    Titlul subiectului: Nunta lui Chivu va avea loc la 6 iulie, la Palatul Știrbey Răspunde cu citat (quote)
Hihi Căpitanul echipei naționale a României, Cristian Chivu, se va căsători cu Adelina Elisei la 6 iulie, ceremonia urmând să aibă loc la Palatul Știrbey, informează site-ul oficial al fotbalistului. Potrivit sursei citate, la eveniment vor fi aproape 500 de prieteni invitați. "Cristian Chivu și Adelina Elisei s-au hotărât să își înceapă viața în doi în decorul de vis al Domeniului Știrbey din orașul Buftea, la începutul acestei veri.

Au bătut în cuie data de 6 iulie, au semnat contractul cu Bucharest Arena - firma care deține domeniul și le va organiza nunta în cele mai mici detalii - și au intrat oficial pe ultima sută de metri cu emoțiile și speranțele de viitor. Cristi și Adelina nu au nicio îndoială că ziua de 6 iulie 2008 va fi cea mai frumoasă din viața lor și sunt convinși că petrecerea din Sala Regina Maria va fi perfectă, memorabilă și unică. La fel ca miile de zile ce vor urma, la fel ca dansul de la miezul nopții, la fel ca orice basm în care cea mai frumoasă prințesă își unește destinul cu prințul-căpitan", notează site-ul cristianchivu.ro.
Hihi Hihi Hihi D'oh! D'oh! D'oh!
Sus
gelu cracana

MesajTrimis: Vineri, 04 Apr 2008 8:22    Titlul subiectului: Nouă puncte sub Pietricica! Răspunde cu citat (quote)
Rezultatele înregistrate de Mircea Oprea și coechipierii în acest retur l-ar putea determina pe Viorel Mestecăneanu să părăsească Ceahlăul în vară
Președintele CA al nemțenilor, Viorel Mestecăneanu, spune că la finele sezonului va urma o serie de măsuri administrative.
Oficialul Ceahlăului mai adaugă că în următoarele meciuri echipa trebuie să câștige partidele de pe teren propriu pentru a se salva de la retrogradare.
„Eu am încredere că Viorel Hizo va scoate echipa la liman, pentru că de-acum înainte nu mai are ce să ni se întâmple. Probabil, la vară, când Viorel Hizo o să plece, o să plecăm cu toții de aici. Până atunci, Viorel Hizo nu pleacă, deși mulți și-ar dori asta“, au fost cuvintele oficialului nemțean.
„Este adevărat că avem nevoie de un șoc la echipă, dar nu este vorba de șocul unei demisii a domnului Hizo și nici al demiterii dânsului din partea conducerii. Avem nevoie de șocul unei victorii cu UTA. Ne dorim nouă puncte cu Aradul, Mioveniul și „U“ Cluj pentru a scăpa de retrogradare“, a mai spus acesta.
Viorel Mestecăneanu, președinte CA Ceahlăul: Probabil, la vară, când Viorel Hizo o să plece, o să plecăm cu toții de aici
13 Acesta este numărul de jucători aduși la Ceahlăul în acest an, fără ca vreunul „să confirme“
Aplauze Aplauze Aplauze Aplauze
Sus
gelu cracana

MesajTrimis: Vineri, 04 Apr 2008 8:26    Titlul subiectului: Ștefan: "Giovani mă ajută să vând Ceahlăul" Răspunde cu citat (quote)
Gheorghe Ștefan, președintele onorific al clubului Ceahlăul Piatra Neamț, a declarat că a apelat la procuratorul Ioan Becali pentru a găsi din vară un investitor care să vină la Ceahlăul.
"Sunt dispus să trec în planul secund la conducerea clubului, dacă va veni o persoană care să investească mai mult decât o pot face eu " a spus Ștefan.
Oficialul nemțean a declarat că, în acest moment, negocierile cu potențialii cumpărători se află în impas.
Să nu spui la nimeni! Să nu spui la nimeni! Să nu spui la nimeni!
Sus
publicitate
Pagina de start a forumului Monitorul de Neamt // Sustineti echipa favorita Crează un subiect nou   Răspunde la subiect
Du-te la pagina Anterioară  1, 2

Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum
Webdesign by webber.ro | Powered by SiteManager CMS
©2003-2006 Drepturile de autor asupra Ăźntregului continut al acestui site apartin Ăźn totalitate Grupul de Presa Accent SRL Piatra Neamt
Reproducerea totalĂŁ sau partialĂŁ a materialelor este permisĂŁ numai cu acordul Grupului de Presa Accent Piatra Neamt.